کد خبر : 109914
تاریخ انتشار : یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۶

نرخ بیکاری فارس زیر ۷ درصد است

نرخ بیکاری فارس زیر ۷ درصد است

دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه شورای اداری شهرستان تازه تاسیس بیضا، ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، دهه فجر را نتیجه تکامل آگاهی ملت ایران نسبت به وضع موجود و پیگیری آ..

دکتر عنایت‌الله رحیمی در جلسه شورای اداری شهرستان تازه تاسیس بیضا، ضمن گرامیداشت ایام پیروزی انقلاب اسلامی، دهه فجر را نتیجه تکامل آگاهی ملت ایران نسبت به وضع موجود و پیگیری آرمان های و مطالبات خود دانست که منجر به تحول بنیادینی شد و انقلاب را آفرید.

به گزارش ایسنا به نقل از استانداری فارس، رحیمی با بیان این که دهه فجر سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی است و این انقلاب چله و تکامل خود را طی کرده است، افزود: هر روز آگاهی های مردم ایران افزایش می یابد و ما باید پاسخگوی مطالبات بحق مردم باشیم تا نظام مقدس جمهوری اسلامی را استمرار دهیم؛ همانگونه که استقرارش را مردم عزیز تضمین کردند.

او با اشاره به این که جمهوری اسلامی با همت مردم و تلاش دولتمردان در دهه های آینده به اهداف متعالی خود دست پیدا می کند، افزود: امکانات قبل از دهه ۶۰ بسیار ناچیز بود و امروز در زمینه راه سازی، برق، آب، گاز، سرانه آموزشی و ورزشی اقدامات بسیار زیادی انجام شد و تقاضای امروز روستائیان، اینترنت پرسرعت است؛ البته شان مردم بسیار بالاست و استحقاق بیش از آنچه برایشان فراهم کرده‌ایم را دارند.

استاندار فارس با بیان این که شعارهای اساسی انقلاب اسلامی، استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی است که از دل برمی خواست و با اعتقاد و باور مردم سرداده می شد، افزود: باید در همان مسیر و همان خواسته همیشگی که مورد توجه امام راحل(ره) و نظریه پردازان انقلاب اسلامی حرکت کنیم تا مردم به مطالبات خود دست پیدا کنند.

او با اشاره به این که در مسیر جمهوری اسلامی حرکت های خوبی انجام شده است، اما هیچ کس مدعی نیست که همه این شعارها محقق شده اند، گفت: در این مسیر گام های بلندی برداشته شده است و باید تلاش کنیم در آینده مردم سالاری، استقلال و آزادی، پیشرفته تر از گذشته استقرار یابد.

رحیمی با بیان این که جمهوری اسلامی، نظامی‌ست که بر پایه شرع مقدس اسلام و با رای مردم استقرار یافته است، گفت: منظور از شعار آزادی، بیان فکر و اندیشه است؛ بندگی خدا و نفی بندگی غیرخدا و همچنین به بندگی نگرفتن دیگران.

این مطلب را هم ببینید
آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا در فارس/ مرگ ۳۰۷۷ بیمار

استاندار فارس با تاکید بر این که استقلال به معنای اینست که نه تسلیم زور شویم و نه زور بگوئیم، ادامه داد: امروز هم این شعارها مطلوب است و خادمین مردم باید به گونه برنامه ریزی و عمل کنند که شعارهای مطلوب مردم را بیش تر از گذشته محقق کنیم.

وی با اشاره به این که یکی از پایه های تحقق شعارهای انقلاب، انتخابات است که باید تلاش کنیم حضور گسترده مردم تصمین شود، افزود: آینده کشور و منافع ملی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی در گرو برگزاری انتخابات باشکوه است.

استاندارفارس با بیان این که پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار و استمرار آن نتیجه توکل بر خدا، تکیه بر قدرت مردم، وحدت، انسجام، ظلم ستیزی، عدالت خواهی و آزادی طلبی است، افزود: این آرمان ها همیشگی و متکی بر فطرت انسانی است؛ به همین دلیل انقلاب اسلامی همیشه زنده است؛ زیرا آرمان های آن انسانی و متعلق به همه جا است و همواره دارای تازگی و جاذبه است.

رحیمی با تاکید بر این که انتخابات نیازمند مشارکت حداکثری مردم و مشارکت بالا نیازمند ملزوماتی است که باید مهیا شود، گفت: فعالیت سمن ها، مردم و ذی نفوذان برای آگاهی بخشی به مردم و این که مردم ببینند همه سلایق ذیل انقلاب، در صحنه هستند و می تواند نمایندگان مطلوب خود را انتخاب کنند، تاثیر بسزایی در مشارکت بالای مردم در انتخابات دارد.

او با اشاره به این که دولت حافظ سلامت و امنیت انتخابات است و در انتخابات گذشته این موضوع را اثبات کرد، افزود: انتخابات گذشته مجلس شورای اسلامی به اذعان نهادهای مسئول، با کمترین مسئله و حاشیه و با سلامت و امنیت کامل برگزار شد؛ در مورد عملکرد بقیه نهادها هم مردم قضاوت می کنند و به نظر ما در چارچوب قانون و شرع بوده است.

رحیمی با بیان این که مردم نگرانی ها و دلخوری هایی دارند که در اثر فشارهای اقتصادی و روانی ناشی از تحریم ها، کرونا و خشکسالی ها ایجاد شده است، افزود: دشمنان در پی ناامید کردن مردم و سیاه نمایی در خصوص خدمات نظام و ناچیز جلوه دادن آن هستند.

این مطلب را هم ببینید
مجوز افزایش ۳۰ درصدی شهریه باشگاه‌های شیراز

استاندارفارس با اشاره به این که دولت تدبیر و امید علیرغم سیاه نمایی آگاهانه و ناآگاهانه برخی افراد، در سخت ترین شرایط بعد از انقلاب، سکان داری کرده و خدمات ارزنده ای ارائه کرده است، افزود: همه قوای کشور باید سهم خود را در مشکلات بپذیرند و برای رفع نقاظ ضعف تلاش کنند.

رحیمی با تاکید بر این که اگر همه مشکلات را به دولت نسبت بدهند دچار اشتباه می شوند و چون صورت مسئله اشتباه است راه حل صحیحی پیدا نمی شود، گفت: همه باید مسئولیت خود را قبول کنند و برای رفع این مشکلات تلاش کنند.

استاندار فارس با بیان این که تحریم ها خواست ما و نظام جمهوری اسلامی ایران نبوده است، ادامه داد: استکبار جهانی چون با آرمان های ما در تضاد قرار دارد، تحریم را تحمیل کرده است؛ ما متقاضی جنگ با هیچ کس نبودیم و تاریخ ۱۰۰ ساله اخیر نشان دهنده این موضوع و دین ما دین عدالت و صلح است؛ ولی کسانی خلاف اصول مسلم اسلامی فکر می کنند تحریم های بسیار سخت و کمرشکنی را بر کشور ما تحمیل کردند.

وی با تاکید بر این که در چارچوب اقتصادمقاومتی و گام دوم حرکت می کنیم و تکیه بر توان داخلی داریم، گفت: از هر روزنه ای برای شکستن تحریم ها استفاده می کنیم و وظیفه هر دولتمرد و سیاستمداری است تا برای کاستن از فشارهای اقتصادی بر مردم تلاش کند.

استاندارفارس با اشاره به این که بدون پرداختن به حاشیه ها تلاش کرده ایم، متن و اصل مشکلات مردم را پیگیری کنیم، گفت: نرخ بیکاری استان از ۱۶.۹ در سال ۹۲ به زیر ۷ درصد در سال ۹۹ رسیده است و بیش از ۳۵ هزار میلیارد تومان طرح های عمرانی و اقتصادی در دهه فجر سال گذشته افتتاح کردیم و امسال نیز در همین حدود طرح و پروژه افتتاح خواهد شد.

رحیمی با بیان این که در هر چهار گوشه استان فارس فعالیت های راهسازی در حال انجام است، ضمن تاکید بر پیگیری برای تسریع بیشتر در ساخت آزادراه شیراز-اصفهان، افزود: طرح های ریلی بزرگی مانند راه آهن اقلید به یزد که ۴ ساعت سفر به مشهد را کاهش می دهد به زودی به بهره برداری خواهد رسید و جاده طریق الرضا نیز که شرق و غرب کشور را به هم اتصال می دهد در دست اجرا است.

این مطلب را هم ببینید
۱۱۹ فوتی جدید کرونا در کشور/۵۵۰۰ بیمار دیگر شناسایی شدند

او با اشاره به این که اجرای طرح های عمرانی حال آنکه ۵۰ درصد از درآمد کشور را که فروش نفت است، متوقف شده است، گفت: بیشترین محصول صادراتی استان فارس فولاد است که از هفته پیش تحریم شده است.

رحیمی با بیان این که بزرگ ترین کارخانه آلومینیوم ابتدای سالجاری در شهرستان لامرد به بهره برداری رسید و رتبه جهانی ایران را در تولید شمش آلومینیوم، از ۱۸ به ۱۴ کاهش داد، گفت: کارخانه کربنات سدیم که اخیرا فاز توسعه آن گلنگ زنی شد نیز بزرگ ترین تولید کننده خاورمیانه است.

استاندارفارس با اشاره به این که فارس دارای ۱۰ کارخانه سیمان است که چهار واحد در دولت تدبیر و امید ساخته شده، افزود: از سه کارخانه فولاد فعال در فارس ۲ واحد بهره برداری شده و در حال توسعه و یک واحد در حال اجراست.

رحیمی با بیان این که سال ۹۲، تعداد شرکت های دانش بنیان استان فارس حدود ۵۷ شرکت بود، گفت: هم اکنون ۱۰۸۹ شرکت دانش بنیان و فناور در استان فارس فعال است و جوانان انقلابی و متخصص تحولی در حوزه دانش بنیان برای این استان و کشور ایجاد کرده اند.

وی با بیان این که اعتبارات و امکانات مناسبی برای رفع کاستی های شهرستان تازه تاسیس بیضا اختصاص یافته است، افزود: خدمات زیربنایی فراوانی در این شهرستان صورت گرفته است و برای توسعه فرهنگی این شهرستان نیز تلاش زیادی صورت گرفته و تامین زمین مصلا، توسعه کتابخانه و دانشگاه از جمله این فعالیت ها است.

استاندار فارس با تاکید بر این که بیضا دارای ظرفیت های بسیار خوب و مردم متدین و با فرهنگ است، گفت: تصمیمات جمعی شوراهای روستایی بیضا بسیار موثر است و در سطح شهرستان تحول خوبی ایجاد می کند که این رویکرد توجه به منافع جمعی، باید در همه حوزه های شهرستان به کار گرفته شود.

انتهای پیام

منبع خبر

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.