رئیس شورای آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:تلاش همگانی برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل
پنج‌شنبه 28 فوریه 2019 2 سال قبل

رئیس شورای آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:تلاش همگانی برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل

استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس خواستار تلاش و همکاری همه نهادها، برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل در این استان شد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی پنجشنبه نهم اسفند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس، از شهرداری‌ها، ثبت احوال، بهزیستی، کمیته امداد، فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌ها خواست […]

استاندار و رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس خواستار تلاش و همکاری همه نهادها، برای کاهش آمار بازماندگان از تحصیل در این استان شد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت‌الله رحیمی پنجشنبه نهم اسفند در جلسه شورای آموزش و پرورش استان فارس، از شهرداری‌ها، ثبت احوال، بهزیستی، کمیته امداد، فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌ها خواست که برای شناسایی و تحت پوشش آموزشی قرار گرفتن بازماندگان از تحصیل در فارس به آموزش و پرورش همکاری کنند.

استاندار فارس گفت: کاهش انگیزه دانش آموزان برای علم آموزی و تحصیل باید به عنوان یک تحقیق علمی مد نظر قرار گرفته و راهکارهای تقویت انگیزه کسب دانش، احصاء و اجرایی شود.

او با تاکید بر اهمیت نقش و جایگاه شورای آموزش و پرورش در پیشبرد اهداف و رفع مشکلات حوزه آموزشی، افزود: انتظار دارم پس از هر فصل اجرایی شدن تصمیماتی که در جلسات این شورا گرفته می شود بررسی شده و موانع احتمالی برای به نتیجه رسیدن آنها رفع شود .

استاندار فارس با اشاره به در پیش بودن نوروز؛ این ایام را زمانی مبارک دانست که تعاملات اجتماعی، بستر امید و نشاط را در جامعه فراهم می کند.

او تاکید کرد که باید از این ایام برای رونق اقتصادی، ایجاد آرامش روحی و تقویت ارتباطات فرهنگی، بهره مناسب و مطلوب را برد.

رحیمی با بیان اینکه آموزش و پرورش امکانات بالقوه‌ای دارد که می تواند در اختیار مسافران نوروزی و به ویژه پرسنل این سازمان قرار دهد؛ از متولیان آموزش و پرورش خواست با همکاری  سازمان میراث فرهنگی، شهرداری ها، فرمانداری ها  و نیروی انتظامی شرایط مناسبی برای خدمت رسانی و جلوگیری از سردرگمی مسافران در ایام نوروز فراهم کنند .

وی ادامه داد: بدون تردید فراهم کردن پیوست های فرهنگی برای ارائه به مهمانان ، گام مهمی در معرفی پتانسیل های استان در ایام نوروز خواهد بود .

رئیس شورای آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اهمیت تاثیر گذاری دانشگاه فرهنگیان در پرورش معلمانی که آینده کشور با تکیه بر فعالیت های آنها ساخته می شود ، گفت: تقویت این دانشگاه و رفع مشکلات آن باید براساس برنامه‌ای مشخص مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: زمین مناسبی برای احداث دانشگاه فرهنگیان در استان مشخص شده که انتظار می رود از بودجه های متمرکزی که در اختیار این دانشگاه است برای شروع این پروژه استفاده شود؛ آموزش و پرورش از ارزش افزوده بعضی مکان‌هایی که در اختیار دارد برای توسعه فضاهای آموزشی استفاده کند.

رحیمی با تاکید بر اینکه دانش افزایی و ایجاد امید و نشاط آفرینی در چارچوب کاری آموزش و پرورش از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: باید از وضعیت تکراری و یکنواخت در فضاهای آموزشی فاصله گرفته و به سمت ایجاد تنوع و طراحی رخدادهای متفاوت پیش برویم چرا که این امر سبب ایجاد انگیزه علم آموزی و تحصیل در دانش آموزان خواهد شد .

وی با بیان اینکه مجانی شدن نرخ آب بها و برق مصرفی مدارس و مکان های آموزشی به منظور حمایت از نهاد آموزش و پرورش اجرایی شده است، تاکید کرد: استفاده بهینه از این خدمات باید در دستور کار قرار گیرد و مجانی بودن نباید به عاملی برای مصرف بی رویه تبدیل شود .

استاندار فارس با اشاره به گذشته پرافتخار آموزش و پرورش عشایر، مشکلات کنونی این بخش را یادآور شد و با تاکید بر لزوم پیگیری مصوبات سفر رئیس جمهوری در این بخش، خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش عشایر در سال‌های گذشته به رغم تمام مشکلات خدمات ارزنده ای به کشور ارائه داده است.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
استقبال از جشنواره فجر حاکی از خودکفایی اقتصاد هنر است

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب