الزام پوشش چادر در مسجد نصیرالملک شیراز
پنج‌شنبه 28 فوریه 2019 2 سال قبل

الزام پوشش چادر در مسجد نصیرالملک شیراز

مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: استفاده از چادر در مسجد نصیرالملک شیراز الزامی است. به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، عباس جاویدان مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: بر اساس ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، استفاده از چادر برای ورود بانوان به این مسجد اجباری است […]

مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: استفاده از چادر در مسجد نصیرالملک شیراز الزامی است.

به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، عباس جاویدان مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: بر اساس ابلاغیه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، استفاده از چادر برای ورود بانوان به این مسجد اجباری است و گردشگران از پانزدهم اسفندماه ۹۷ باید با این نوع پوشش وارد این مسجد تاریخی شوند.

وی افزود: در پی این ابلاغ، برای راحتی گردشگران خارجی و داخلی، شنلی شامل کلاه و آستین طراحی شده و این طرح، هزینه‌های زیادی را برای این مجموعه در پی داشته است.

جاویدان ادامه داد: ۵۰۰ شنل با رنگ‌های شاد و روشن در حال دوخت است، همچنین جایگاهی برای قرار دادن شنل‌ها تعبیه و برای جلوگیری از ازدحام، در‌های ورودی و خروجی این مسجد هم جدا شده است.

مدیر داخلی مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز گفت: هزینه‌ای برای این شنل‌ها از بازدیدکنندگان دریافت نخواهد شد، و با یکی از شرکت‌های خدماتی برای شست و شوی روزانه شنل‌ها قرارداد منعقد شده است.

جاویدان با اشاره به این که اجباری شدن استفاده از چادر تا کنون در هیچ مسجد تاریخی در کشورمان سابقه ندارد، اظهار داشت: این طرح در مسجد سلطان احمد استانبول ترکیه اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است و امیدواریم در مسجد نصیرالملک نیز با موفقیت اجرایی شود.

وی گفت: متاسفانه برخی در گذشته، عکس‌های نامناسبی در مسجد نصیرالملک می‌گرفتند و آن‌ها را در فضا‌های مجازی مانند اینستاگرام منتشر می‌کردند که این مساله ناراحتی بازدیدکنندگان را در پی داشت.

این مطلب را هم ببینید
۱۲ هزار نفر از فارس متقاضی خادم یاری آستان قدس رضوی هستند

مدیر داخلی مسجد نصیر الملک گفت: می‌کوشیم این طرح در مسجد به بهترین نحو اجرا شود تا بازدید کنندگان داخلی و خارجی دچار مشکل نشوند.

مسجد تاریخی نصیرالملک که در خیابان لطفعلی خان شیراز قرار دارد به دستور میرزا حسن علی خان، ملقب به نصیرالملک که از اعیان و اشراف این شهر بود، ساخته شد.

معمار این مسجد زیبا، محمد حسن معمار بود و مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۵۵ تا ۱۲۶۷ خورشیدی طول کشید.

روزانه ۷۰۰ تا ۸۰۰ نفر از این مسجد تاریخی بازدید می‌کنند و این تعداد در ایام عید نوروز به روزانه هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار نفر افزایش می‌یابد.

بازی نور و رنگ در شبستان زیبای این مسجد به ویژه وجود کاشیکاری‌های هفت رنگ فیروزه ای، صورتی و شیشه‌های رنگی باعث شده است که این مسجد به مسجد صورتی نیز شهره شود.
انتهای پیام/م

استفاده از چادر برای ورود بانوان به مسجد نصیر الملک الزامی شد

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب