استاندار فارس: بازماندگان از تحصیل به مدرسه بازگردانده شوند
پنج‌شنبه 28 فوریه 2019 2 سال قبل

استاندار فارس: بازماندگان از تحصیل به مدرسه بازگردانده شوند

[ad_1] به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان فارس در شیراز افزود: این کار نیازمند فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به خانواده ها و فرزندان آنهاست تا بتوان آنها را ترغیب و تشویق به حضور در فضاهای آموزشی و تعلیم و تربیت کرد.وی، دانش افزایی، ایجاد امید و […]

[ad_1]

به گزارش ایرنا عنایت الله رحیمی، پنجشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان فارس در شیراز افزود: این کار نیازمند فرهنگ سازی و آگاهی رسانی به خانواده ها و فرزندان آنهاست تا بتوان آنها را ترغیب و تشویق به حضور در فضاهای آموزشی و تعلیم و تربیت کرد.
وی، دانش افزایی، ایجاد امید و نشاط آفرینی در مدارس و فضاهای آموزشی را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: باید فضاهای آموزشی را از شرایط تکراری و یکنواختی دور کرد و به سمت ایجاد تنوع و طراحی رخدادهای متفاوت پیش برد زیرا این امر سبب ایجاد انگیزه علم آموزی و تحصیل در دانش آموزان خواهد شد.
استاندار فارس بیان کرد: کاهش انگیزه دانش آموزان برای علم آموزی و تحصیل نیز باید به عنوان یک تحقیق علمی مورد بررسی قرار گیرد و راهکارهای تقویت این انگیزه نیز شناسایی و اجرا شود.

**آموزش و پرورش، امکانات خود را در اختیار مسافران نوروزی قرار دهد
استاندار فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن تعطیلات نوروز و آغاز سال جدید، این مناسبت را فرصت مناسبی برای افزایش هم افزایی اجتماعی و ایجاد امید و نشاط در جامعه دانست و گفت: آموزش و پرورش دارای امکاناتی است که لازم است این امکانات در اختیار مسافران و میهمانان نوروزی به ویژه فرهنگیان قرار گیرد.
رحیمی بیان داشت: نوروز فرصت مناسبی است تا از آن بهترین و بیشترین بهره را برای رونق اقتصادی، ایجاد آرامش روحی و تقویت ارتباطات فرهنگی ببریم.
وی، از مسئولان آموزش و پرورش فارس خواست با همکاری میراث فرهنگی، شهرداری ها، فرمانداری ها و نیروی انتظامی، شرایط مناسبی را برای خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی و جلوگیری از سردرگمی آنها فراهم کنند.
استاندار فارس، رایگان شدن هزینه آب و برق مدارس و مکان های آموزشی را اقدام مناسبی برای حمایت از نهاد آموزش و پرورش دانست و گفت: استفاده بهینه از این خدمات باید در دستور کار قرار گیرد و رایگان بودن این امکانات نباید به عاملی برای مصرف بی رویه تبدیل شود.
۶۱۲۲ /۶۱۱۸

این مطلب را هم ببینید
ساماندهی آموزش عالی کشور انجام می شود/ ارتقاع سطح آموزش

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب