خدمات رسانی به ۲۳ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس
چهارشنبه 27 مارس 2019 2 سال قبل

خدمات رسانی به ۲۳ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن در فارس

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که در ششمین روز از فروردین به ۲۳ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خدمات رسانی شد که ۱۵ نفر از آنان بستری و هشت مورد به صورت سرپایی مداوا شده‌اند . به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی […]

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی علوم پزشکی شیراز اعلام کرد که در ششمین روز از فروردین به ۲۳ مورد مسمومیت با گاز مونوکسیدکربن خدمات رسانی شد که ۱۵ نفر از آنان بستری و هشت مورد به صورت سرپایی مداوا شده‌اند .

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی علوم پزشکی شیراز، قاسم ایزدی نسبت به لزوم توجه جدی خانواده ها در خصوص استفاده از وسایل گرمایشی مطمئن و استاندارد تاکید کرد و گفت: همچنین لازم است از استفاده از وسایل گرمایشی مانند پیک نیک در چادر و ماشین، خودداری کرد .

وی گفت: ضروری است که از ایمنی وسایل گرمایشی در منزل و یا محل اقامت در سفر مطمئن شده و در صورت استفاده از بخاری، نسبت به داغ بودن دودکش اطمینان یابیم .

او در ادامه بر خودداری از نوشیدن آب های روان و آب چشمه تاکید و اضافه کرد: با توجه به خطر آلودگی این آب ها، در هنگام حضور در طبیعت و در طول سفر لازم است از آب های بسته بندی و بهداشتی استفاده کنیم .

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به خطر مسمومیت با قارچ های سمی، به عنوان یکی دیگر از مسایل مرتبط با سلامت در ایام نوروز و به ویژه پس از بارش باران اشاره کرد و گفت: با توجه به خطر مسمومیت با قارچ های موجود در طبیعت، لازم است از مصرف این نوع قارچ ها خودداری کرده و حافظ سلامت خود و خانواده باشیم .

ایزدی در ادامه به بخشی از خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز اشاره و اضافه کرد: در ششمین روز از فروردین، نیروهای اورژانس ۱۱۵ فارس در ۸۰۹ ماموریت امدادی حضور یافتند که از این تعداد، ۴۵۱ مورد مربوط به حوادث غیرترافیکی در شهرهای استان و ۲۵۷ مورد نیز حوادث غیرترافیکی در جاده ها بوده است .

او آمار مربوط به حوادث ترافیکی در شهرها و جاده های استان طی ۲۴ ساعت گذشته را نیز به ترتیب، ۴۴ و ۵۷ مورد اعلام کرد که با حضور نیروهای اورژانس، به مصدومان این حوادث خدمات رسانی شده است .

دبیر ستاد تسهیلات نوروزی دانشگاه همچنین از رسیدگی به ۱۰۲ مورد مراجعه به کمپ های نوروزی اورژانس، به عنوان بخش دیگری از خدمات نیروهای اورژانس فارس در ششمین روز از فروردین یاد کرد و گفت: اورژانس مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این روز، پذیرای هفت هزار و ۹۳۳ مورد مراجعه بودند .

ایزدی انجام ۲۳۳ مورد عمل جراحی را نیز حلقه ای دیگر از زنجیره خدمات درمانی در این روز برشمرد و اضافه کرد: آمارها نشان می دهد در ششمین روز فروردین، ۱۰۹ مورد بیمار مبتلا به مشکلات تنفسی و ۱۹۱ مورد بیمار مبتلا به مشکلات گوارشی به مراکز درمانی استان مراجعه کرده اند .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
فعالان صنعت ساختمان از بسته های تشویقی کاهش عوارض ساختمانی استفاده کنند

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب