محور کازرون – فراشبند بازگشایی شد
چهارشنبه 27 مارس 2019 2 سال قبل

محور کازرون – فراشبند بازگشایی شد

داریوش دهقان فرماندار کازرون روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : با تلاش ماموران راهداری ، همکاری ستاد بحران این شهرستان وهمراهی مردم و مسئولان بخش جره و بالاده ترمیم کنار گذر حاشیه پل از صبح امروز انجام شد و این محور باز شده و وآمد و رفت در این محور برقراراست.دهقان همچنین گفت: این […]

داریوش دهقان فرماندار کازرون روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : با تلاش ماموران راهداری ، همکاری ستاد بحران این شهرستان وهمراهی مردم و مسئولان بخش جره و بالاده ترمیم کنار گذر حاشیه پل از صبح امروز انجام شد و این محور باز شده و وآمد و رفت در این محور برقراراست.
دهقان همچنین گفت: این محور علاوه بر اینکه محور مواصلاتی شهرستانهای کازرون ، فراشبند و فیروزاباد بشمار می آید ارتباط مناطق جم وعسلویه و دهستان جره و بیش از ۲۰روستای تابعه این دهستان با مرکز شهرستان و مرکز بخش را نیز برقرار می کند و بازگشایی آن از اهمیت بسزایی برخوردار است.
به گفته اهالی این منطقه بیش از ۲ سال است که به دلیل سیل سالهای قبل پل اصلی بالاده تخریب شده و عبور و مرور در این محور با مشکلاتی انجام و با اندک بارندگی و بالا آمدن سطح آب رفت آمد در این محور با مشکل روبرو می شود.
*** مسدود شدن راههای روستایی در شهرستان فسا
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان فسا گفت: جاده روستای کهکنویه و سه مسیر دیگر روستایی در این شهرستان بر اثر بارندگی مسدود است .
محمدمهدی غفاری نیا روز چهارشنبه به ایرنا گفت: زیرگذر بانیان، حدفاصل روستای مقابری به سمت علی‌آباد جنگل و همچنین حدفاصل سه‌راهی شهرستان به پایگاه هوایی نیز بر اثر بارندگی مسدود شدند.
وی گفت: در صورت افزایش شدت بارش، حدفاصل روستای نوبندگان به یاسریه نیز احتمال مسدود شدن دارد.
وی اضافه کرد: حجم آب عبوری در روستای کاظم‌آباد و رضوانیه به چهار مترمکعب در ثانیه رسید که به علت وجود بارندگی همچنان احتمال افزایش جدی سیلاب درسطح شهرستان وجود دارد.
حیدرضا حیدری مدیر منابع آب فسا نیز ضمن تأکید جدی به شهروندان مبنی بر عدم نزدیک شدن به حوضچه‌ها و طرح‌های تغذیه‌ای بیان کرد: اطراف حوضچه‌ها و طرح‌ها، بسیار لغزنده و خاک‌ها سست است که به‌شدت امکان سقوط افراد و خفگی وجود دارد.
حیدری اظهار داشت: در اوایل صبح امروز چهارشنبه رودخانه‌ بزرگ و فصلی فاز پنج شهرستان فسا جاری شد و تا ساعت ۱۲ ظهر حجم آن بسیار افزایش یافت.
وی با اشاره به اینکه سیلاب‌ها بسته به حوضه ‌ آبریز یک‌باره به اوج خود می رسند گفت : در صورت طغیان مسیل ها این مناطق بسیار خطرناک است .
حیدری با بیان اینکه طرح‌های کنترل سیلاب و تغذیه‌ مصنوعی در شهرستان فسا در حال حاضر وضعیت خوبی دارند و تغذیه مصنوعی به خوبی انجام می شود گفت : این طرح ها در حال کنترل سیلاب است و کمتر از یک‌سوم حجم آن آبگیری شده و نگرانی از سوی عملکرد طرح‌ها وجود ندارد.
شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
۹۶۵۳/۶۱۱۳

این مطلب را هم ببینید
شهرستان داراب در مدار توسعه
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب