پمپ کف‌کش، نیاز ضروری سیل‌زدگان محله سعدی شیراز
چهارشنبه 27 مارس 2019 2 سال قبل

پمپ کف‌کش، نیاز ضروری سیل‌زدگان محله سعدی شیراز

در بازدید ظهر چهارشنبه خبرنگار ایرنا از محله سعدی، بعد گذشت بیش از ۲۴ ساعت از سیل در این منطقه هنوز بسیاری از خانه ها در حالت آبگرفتگی قرار داشته و بسیاری از ساکنین این منطقه نیاز ضروری به پمپ کف کش و لجن کش برای خالی کردن آب جمع شده در منازل خود دارند.زینب […]

در بازدید ظهر چهارشنبه خبرنگار ایرنا از محله سعدی، بعد گذشت بیش از ۲۴ ساعت از سیل در این منطقه هنوز بسیاری از خانه ها در حالت آبگرفتگی قرار داشته و بسیاری از ساکنین این منطقه نیاز ضروری به پمپ کف کش و لجن کش برای خالی کردن آب جمع شده در منازل خود دارند.
زینب سالاری یکی از اهالی محله سعدی شیراز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش از ظهر دیروز آب وارد منزل ما شده و به ارتفاع ۵۰ سانتی متر اکنون جمع شده و این در حالی است که زیرزمین خانه تا سقف آب جمع شده و به هر ارگانی هم تماس گرفتیم کسی نیامد که از این وضعیت نجاتمان دهد.
یکی دیگر از شهروندان شیرازی در محله سعدی به خبرنگار ایرنا گفت: دیروز سه شنبه آب وارد منزل ما شد و به دلیلی که هنوز مشخص نشده دچار حریق نیز شد.
وی ادامه داد: به شماره ۱۲۵ و آتش نشانی تماس گرفتیم اما متاسفانه کسی به داد ما نرسید و با کمک اهالی خودمان آتش را مهار کردیم.
علیرضا مختاری یکی از ساکنین محله سعدی نیز گفت: اغلب اهالی این منطقه از دیروز در به در دنبال پمپ کف کش هستند اما متاسفانه یافت نمی شود و اغلب ناچار هستند با سطل و بصورت دستی آب داخل منازل خود را تخلیه کنند.

**سطح خانه ها از کوچه پایین تر است
این شهروند شیرازی تصریح کرد: بسیاری از منازل محله سعدی به دلیل اینکه در طول سالیان گذشته هر بار که کوچه ها آسفالت جدید شده،گودبرداری صورت نگرفته و آسفالت قبلی نیز برداشته نشده به مرور زمان سطح منازل پایین تر از کوچه و خیابان ها قرار گرفته و به همین جهت سیل اخیر به راحتی وارد منازل مردم شد و زندگی آنها را نابود کرد.
او عنوان کرد: در برخی موارد عمق آب گرفتگی به حدی در منازل ساکنین محله سعدی است که نمی توان با سطل و بصورت دستی آن را تخلیه کرد و به همین جهت نیاز ضروری اهالی به این تجهیزات احساس می شود.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: تمامی پمپ های کف کش که در شهرداری شیراز و شهرداری های مناطق و سایر سازمانهای زیر مجموعه این نهاد بوده برای تخلیه آبگرفتگی ها بکار گرفته شده است.
محمدرضا دهقانی افزود: حتی از دستگاه های زیرمجموعه وزارت نفت نیز برای تامین پمپ کف کش اقدام شده اما در شرایط کنونی تعداد آبگرفتگی ها به اندازه ای است که در حقیقت کمبود این تجهیزات احساس می شود.
تماس خبرنگار ایرنا برای اطلاع از تعداد پمپ کف کش مورد نیاز برای تخله آبگرفتگی ها در سطح شهر شیراز از سوی معاون خدمات شهری شهرداری شیراز بی نتیجه ماند.

این مطلب را هم ببینید
اجرای مانور برنامه سلامت نوروزی در استان فارس

**نجات جان ۲۰۰ نفر شهروند شیرازی
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز عصر چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طی ۶۰۰ عملیاتی که در طول ۳۰ ساعت گذشته از سوی ۳۰۰ مامور آتش نشانی این شهر انجام شده بیش از ۲۰۰ نفر از شهروندان شیرازی توسط نیروهای آتش نشان نجات داده شده اند.
محمدهادی قانع افزود: بیشترین نجات یافتگان نیز دیروز در محله سعدی و در ساعات اولیه دچار سیل شده بودند که توسط ماموران نجات داده شدند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص کمبود پمپ کف کش،گفت: برای تخلیه آب باقی مانده از سیلاب دیروز در منازل پمپ های کف کش و روبین نیاز است که پمپ کف کش برای عمق های زیاد مورد استفاده و پمپ روبین نهایتا تا ۳۰ سانتی متر کاربرد دارند.
وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲ پمپ کف کش در اختیار سازمان آتش نشانی شیراز است و حدود ۸ پمپ کف کش دیگر نیز از شهرداری های مناطق گرفتیم که همه این تجهیزات اکنون برای امدادرسانی به مردم بکارگرفته شده است.
وی اضافه کرد: برای امدادرسانی سریعتر باید تعداد بیشتری پمپ کف کش در اختیار نیروهای امدادی باشد که بتوان سریعتر مردم را از این وضعیت نجات داد.
رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در ادامه گفت: به دلیل کمبود تجهیزات و پمپ کف کش شرایط امداد رسانی ها تقسیم بندی شده به گونه ای که ابتدا منازل مسکونی و بعد پارکینگ منازل و بعد واحدهای تجاری در اولویت قرار دارند.
وی با بیان اینکه بسیاری از مردم و اهالی دنبال تخلیه آبهای باقی مانده در کوچه ها هستند گفت: اولویت اول تخلیه آبگرفتگی منازل مسکونی است و در مراحل آخر کوچه ها آبگرفتگی خواهد شد که آنهم به وسیله پمپ های قوی تری امکان پذیر است که اکنون نیز این تجهیزات در اختیار بازگشایی معابر و زیرگذرهای مهم شهری قرار دارد.
وی خطاب به شهروندانی که دچار آبگرفتگی منازل و واحدهای تجاری شده اند گفت: شهروندان با سامانه ۱۲۵ تماس بگیرند و ماموران براساس اولویت آنها را در نوبت امداد قرار خواهند داد.
۹۸۷۳/ ۶۱۱۳
گزارش از محمدامین افشارپور

این مطلب را هم ببینید
کشف تریاک از باک خودرو
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب