نیازی به مراجعه سیل زدگان شیراز برای دریافت خسارت نیست
چهارشنبه 27 مارس 2019 2 سال قبل

نیازی به مراجعه سیل زدگان شیراز برای دریافت خسارت نیست

محمدرضا امیری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال حادثه سیل شیراز، نمایندگان هیات دولت شامل معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اطلاعات و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به استان فارس، تصمیم های خوبی برای امدادرسانی و […]

محمدرضا امیری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: به دنبال حادثه سیل شیراز، نمایندگان هیات دولت شامل معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اطلاعات و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سفر به استان فارس، تصمیم های خوبی برای امدادرسانی و جبران خسارت های سیل پیش بینی شده است.
وی اظهار داشت: بر این اساس، تمهیداتی در ارتباط با پرداخت خسارت جانباختگان، خسارت خودروهای آسیب دیده و افرادی که لوازم منزل آنها در اثر سیلاب و آبگرفتگی آسیب دیده است، پیش بینی شده است.
فرماندار شیراز گفت: در ارتباط با منازل آبگرفته و آسیب دیده از سیل، اقداماتی در حال انجام است و نیاز به نگرانی و حضور مردم برای پیگیری موضوع در فرمانداری یا سایر دستگاه ها نیست.
وی ادامه داد: برای رسیدگی به امور آسیب دیدگان سیل در شهر شیراز ، مناطقی تعریف شده و قرار است شورایاران و کارشناسان بنیاد مسکن و دیگر دستگاه های مرتبط در حسینیه های این مناطق حضور یابند و به تهیه گزارش درباره واحدهای آسیب دیده بپردازند.
امیری گفت: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری و رئیس جمهوری مبنی بر اهتمام ویژه مسئولان به امور آسیب دیدگان سیل، پرونده های خسارت منازل شهروندان به طور جدی پیگیری می شود و مدت زمان پرداخت خسارت به شهروندان طولانی نخواهد بود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این شامگاه دوشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران استان فارس با اشاره به رسیدگی ویژه به وضعیت مصدومانی که در پی این رخداد در مراکز درمانی به سر می برند گفت: اسکان همراهان این مصدومان و حادثه دیدگان امری است که باید مورد توجه قرار گیرد و این افراد تا زمان رسیدگی به مشکلاتشان در بهترین اماکن اقامتی شیراز اسکان داده شوند.
وی همچنین از لزوم انتقال رایگان اجساد به شهرهای مورد نظر سخن گفت و ادامه داد: این خانواده‌ها نباید به جز مصیبتی که دیده اند دغدغه دیگری داشته باشند و به همین جهت تنخواه مورد نیاز این اقدامات در اختیار رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس قرار خواهد گرفت.
نوبخت عنوان کرد: خسارت وارده به کسانی که از حوادث غیرمترقبه آسیب می بینند در دولت تعریف شده لذا خسارت به خودروهایی که در حادثه سیل شیراز وارد شده از سوی دولت جبران می شود تا دغدغه مضاعف به خانواده‌های آسیب دیده وارد نشود.
سیل ناگهانی که پنجم فروردین در دروازه قرآن شیراز رخ داد، بنا بر اعلام اداره کل پزشکی قانونی استان فارس، موجب کشته شدن ۱۸ نفر و مصدومیت شماری از هموطنان شد.
این سیل اتومبیل های پارک شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتی با خود برد و بر روی هم انباشت که خسارات جانی و مالی در پی داشت.
آبگرفتگی منازل و معابر شیراز در پنجم و ششم فروردین به برخی واحد های مسکونی و تجاری این شهر از جمله شهرک سعدی و مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز خسارت وارد کرد. سامانه بارشی که آبگرفتگی و سیلاب را در پی داشت، شامگاه سه شنبه از فضای استان فارس خارج شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس شامگاه سه شنبه به ایرنا گفت: در جریان وقوع سیل در شیراز به ویژه در دروازه قرآن و محله سعدی ۱۰۷ نفر مصدوم شدند.
دکتر محمد جواد مرادیان افزود: تعداد قابل توجهی از این مصدومان به شکل سرپایی مداوا و تعدادی نیز برای ادامه درمان به بیمارستان های نمازی، شهید رجایی، شهید دستغیب و شهید فقیهی منتقل شدند.
وی اظهار داشت: از مجموع مصدومان بستری شده در بیمارستان ها و مراکز درمانی شیراز هنوز ۲۰ نفر بستری هستند.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
آزادسازی اراضی ملی تصرف شده در زرین دشت
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب