جزئیات کمک دولت به مالکان خودروهای آسیب دیده سیل شیراز
پنج‌شنبه 28 مارس 2019 2 سال قبل

جزئیات کمک دولت به مالکان خودروهای آسیب دیده سیل شیراز

محمد رضا امیری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیران اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شیراز، تمهیدات خوبی برای کمک به خسارت دیدگان از سیل شیراز اندیشیده شد. وی اظهار داشت: در پی تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت، […]

محمد رضا امیری پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سفر معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیران اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شیراز، تمهیدات خوبی برای کمک به خسارت دیدگان از سیل شیراز اندیشیده شد.
وی اظهار داشت: در پی تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت، میزان خسارات وارد شده به خودروهای آسیب دیده در سیل دروازه قرآن شیراز به صورت کارشناسی ارزیابی شده است.
فرماندار شیراز گفت: مالکانی که پیش از این نسبت به بیمه بدنه خودروهای خود اقدام کرده بودند، طبق تعهدات بیمه خسارت خود را دریافت می کنند.
وی ادامه داد: مالکان اتومبیل هایی که دارای بیمه بدنه نبوده اند، از کمک دولت برخوردار می شوند و بخشی از خسارت وارد شده به خودروی آنها پرداخت می شود.
امیری افزود: مالکان این خودروها با توجه به میزان خسارت وارد شده تا سقف ۱۰۰ میلیون ریال به صورت بلاعوض دریافت می کنند که تاکید می شود رقم پرداختی بر اساس میزان خسارت خواهد بود.
وی اظهار داشت: دولت همچنین تسهیلاتی تا سقف ۳۰۰ میلیون ریال برای مالکان این دسته از خودروها درنظر گرفته است.
فرماندار شیراز گفت: تا شامگاه چهارشنبه، مجموع تعداد خودروهای آسیب دیده از حادثه سیل شیراز ۲۴۴ دستگاه خودرو بود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا خودروهای آسیب دیده که توسط خود مالکان به پارکینگ ها و منازل منتقل شده اند از کمک های دولت بهره مند می شوند یا خیر، گفت: کارشناسان نیروی انتظامی از مکان های نگهداری این خودروها بازدید کرده و صورتجلسه ای تنظیم کرده اند.
امیری گفت: لازم است که همه مالکان خودروهای آسیب دیده از سیل شیراز، مراتب را به اطلاع نیروی انتظامی برسانند تا از خودروی آنها کارشناسی و برای آن پرونده تشکیل شود.
فرماندار شیراز اظهار داشت: خودروهای آسیب دیده در سیل دروازه قرآن شیراز با تمهیدات صورت گرفته به صورت حمل و نقل ریلی و تریلرهای حمل خودرو به شهرهای زادگاه مسافران منتقل می شود و بابت حمل این خودروها، هزینه ای از هموطنان گرفته نمی شود.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد.
پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته ، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدی وخیم تر از سایر نقاط گزارش شد.
محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پیش از این شامگاه دوشنبه در جلسه شورای مدیریت بحران استان فارس گفته بود: خسارت وارده به کسانی که از حوادث غیرمترقبه آسیب می بینند در دولت تعریف شده لذا خسارت به خودروهایی که در حادثه سیل شیراز وارد شده از سوی دولت جبران می شود تا دغدغه مضاعف به خانواده‌های آسیب دیده وارد نشود.
به گفته فرماندار شیراز، با تلاش های صورت گرفته، وضعیت بیشتر مناطق سیل زده شیراز به حالت عادی بازگشته است. تلاش نیروهای امدادی برای امدادرسانی به مردم سایر نقاط از جمله منطقه سعدیه ادامه دارد.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
افزایش چهار برابری بارش‌ها در فارس
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب