جلوگیری از نصب چادر مسافران در معابر شهری  از یک فاجعه عظیم جلوگیری کرد
پنج‌شنبه 28 مارس 2019 2 سال قبل

جلوگیری از نصب چادر مسافران در معابر شهری از یک فاجعه عظیم جلوگیری کرد

قاسم مقیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت به همه هموطنان جهت مصیبت سیل اخیر شیراز و درگذشت جمعی از اهالی استان فارس و سایر استانهای کشور در این حادثه افزود: اقدامات انسان دوستانه شهروندان شیرازی پس از این حادثه نشان از هم بستگی و انسجام و وجود جامعه […]

قاسم مقیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن عرض تسلیت به همه هموطنان جهت مصیبت سیل اخیر شیراز و درگذشت جمعی از اهالی استان فارس و سایر استانهای کشور در این حادثه افزود: اقدامات انسان دوستانه شهروندان شیرازی پس از این حادثه نشان از هم بستگی و انسجام و وجود جامعه مدنی مترقی در این شهر دارد.
مقیمی ادامه داد: شورای شهر و شهرداری شیراز در اواخر سال ۹۶ تصمیمی مبنی بر عدم نصب چادر مسافران نوروزی در فضاهای عمومی گرفتند و این کار را در نوروز ۹۷ و ۹۸ نیز به جد دنبال کردند.
وی اضافه کرد: در قبال این کار اقدام دیگری بصورت موازی نسبت به اسکان مسافران نوروزی در کمپ های سرپوشیده و اختصاصی انجام شد و به هیچ عنوان به کسی اجازه نصب چادر در معابر عمومی نظیر پارک ها و پیاده روها و همچنین در روزهای بارندگی اجازه توقف خودرو در مجاورت رودخانه خشک نیز داده نشد.
عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز این اقدام شورای شهر و شهرداری شیراز را یکی از مهمترین تصمیم‌های این دوره مدیریت شهری عنوان کرد و گفت: جلوگیری از نصب چادر مسافران نوروزی و جلوگیری از پارک خودروها در حاشیه رودخانه خشک شیراز دو طرح مهمی بود که اگر انجام نشده بود در سیل اخیر یک فاجعه هولناک انسانی رخ می داد که در تاریخ ثبت می شد بگونه ای که همانند تصویری که در فضاهای مجازی منتشر شد و سیل را نشان می داد که خودروها را با خود می برد تصاویری از همه خیابانهای شیراز در سراسر دنیا مخابره می شد که سیل ویرانگر چادرهای مسافرتی و مسافران را با خود می برد.
وی اظهار داشت: اقدامات سریع شهرداری و سایر دستگاه ها در سیل اخیر شیراز موانع و خسارتها پس از سیلاب دروازه قرآن و گشایش مسیرهای تردد و همچنین آماده باش کامل در روز دوم سیل از نقاط قوتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
مقیمی ادامه داد: شورای شهر شیراز با تشکیل کمیته ویژه حقیقت یاب به بررسی دقیق علت و عوامل احتمالی شکل گیری سیلاب ویرانگر دروازه قرآن مبادرت کرده که بزودی نتیجه گزارش این کمیته با استفاده از نظر متخصصین امر در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
رئیس کمیسیون سلامت ،محیط زیست و خدمات شهری شورای شیراز گفت: بعضی اظهارنظرهایی که از جانب گروه های خاص سیاسی و یا مسولان سابق و یا فعلی در روزهای گذشته در خصوص علل سیل شیراز در فضای مجازی منتشر می شود که به هیچ وجه با حقیقت همخوانی ندارد.
**حوادث غیرمترقبه یا جولانگاه سیاسی
وی تاکید کرد: حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی ،عرصه جولانگاه سیاسی نیست و بی انصافی است که افرادی بی پروا خدمات شورا و شهرداری شیراز را نادیده بگیرند و به جای پذیرش خطا و قصور دیدگاههای غیر کارشناسی خود را منعکس کنند.
مقیمی عنوان کرد: مردم بهترین ناظر هستند و با کسی نیز تعارف ندارند و قطعا حقایق را به درستی درک خواهند کرد و انتخاب فعلی مردم شیراز شورای شهر و در نتیجه آن تیم مدیریت شهری فعلی است که در حال حاضر نیز مشغول خدمات رسانی شبانه روزی به مردم هستند.
وی عنوان کرد: اظهارنظرهای غیرکارشناسی در شرایط فعلی نه تنها کمکی به رفع خسارت نمی کند بلکه روند خدمات رسانی را مختل خواهد کرد.
وی اظهار داشت: اعضای شورا شهر شیراز و تمام مدیران شهرداری از اولین لحظات اتفاق دروازه قرآن و سایر نقاط این شهر از جمله مناطقی مانند سعدی،جوادیه،امیرکبیر،اکبرآباد،فضیلت،ماه فیروزان ،اقبال آباد،کوشک و بافت تاریخی و … در صحنه حاضر بوده و همچنان این حضور برای تخلیه آب از منازل و پاکسازی معابر ادامه دارد.

این مطلب را هم ببینید
۱۰ مصدوم در برخورد ۳ خودرو

**محوطه سازی دروازه قرآن ارتباطی با مدیریت فعلی شهری شیراز ندارد
عضو هیات رئیسه شورای شهر شیراز با بیان اینکه محوطه سازی و زیباسازی دروازه قرآن و محدوده کمربندی اکبرآباد و امیرکبیر توسط تیم فعلی شورا شهر و شهرداری شیراز طراحی و ساخته نشده،گفت: قطعا نیت مدیران قبلی شهرداری شیراز هم خیر بوده و سالیان گذشته هم اتفاقی در این محل رخ نداده اما حجم روان آب‌های ناشی از سیلاب اخیر به قدری گسترده بوده که کانال هدایت آبهای سطحی در زیر محور دروازه قرآن ظرفیت انتقال آن را نداشته و این مساله باعث بروز این حادثه ناگوار شده است.
وی اضافه کرد: لازم است اقداماتی که از دهه ۶۰ برای انسداد مسیر سیلاب و خیابان سازی در منطقه دروازه قرآن انجام شده مورد تجدیدنظر قرار گیرد و شورای پنجم شهر شیراز این مساله را به جد دنبال می کند.
مقیمی عنوان کرد: تمامی دستگاه های دولتی ،سازمان برنامه بودجه،وزرای بهداشت و اطلاعات،جامعه هتلداران و نیروهای انتظامی و ارتش و سپاه ،اورژانس و تمام شهروندان شیرازی در این رخداد تلاش کرده و همچنان نیز در حال امدادرسانی به شهروندان سیل زده هستند.
۹۸۷۳/ ۶۱۱۳

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب