در گام دوم انقلاب به فرهنگ توجه بیشتری شود
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

در گام دوم انقلاب به فرهنگ توجه بیشتری شود

رییس انجمن خوشنویسان شعبه شیراز گفت: باید در گام دوم انقلاب به فرهنگ توجه بیشتری شود. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، مجید چیزفهم اظهار داشت: در گام دوم انقلاب اسلامی لازم است بیشتر به فرهنگ جامعه پرداخت و از هنرهای گوناگون برای دستیابی به آن استفاده کرد. وی افزود: مطمئنا […]

رییس انجمن خوشنویسان شعبه شیراز گفت: باید در گام دوم انقلاب به فرهنگ توجه بیشتری شود.
در گام دوم انقلاب به فرهنگ توجه بیشتری شود

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، مجید چیزفهم اظهار داشت: در گام دوم انقلاب اسلامی لازم است بیشتر به فرهنگ جامعه پرداخت و از هنرهای گوناگون برای دستیابی به آن استفاده کرد.
وی افزود: مطمئنا زبان هنر در هر رشته ای گویای مقاصد و نیت های درونی هنرمندان است که با استفاده از این اهداف می توان به رشد امور فرهنگی و الگوهای مورد نظر اجتماعی دست یافت.
رییس انجمن خوشنویسان شعبه شیراز ادامه داد: هنر انقلاب اسلامی را می توان به دو بخش تقسیم کرد. نخست هنرهایی که مبدا و منشا آنها اسلام است یا در فضای اسلامی رشد بیشتری کرده اند مانند هنرهای نمایشی تعزیه و خوشنویسی.
وی تصریح کرد: این دست هنرها قبل از انقلاب اسلامی وجود داشته و در عصر انقلاب اسلامی هر کدام به نوبه ی خود پستی و بلندی هایی را تجربه کرده و نهایتا به رشد و شکوفایی روزافزون رسیده اند.
چیزفهم در تبیین بخش دوم از هنر انقلاب اسلامی اظهار داشت: بخش دوم هنرهایی است که بعد از انقلاب اسلامی به وجود آمده یا مورد توجه بسیار جدی تری قرار گرفته اند مانند تواشیح و نوحه خوانی که هر کدام به صورت های مختلف اجرا شده و پیشرفت های قابل ملاحظه ای داشته است.
وی با اشاره به وضعیت هنر خوشنویسی در حال حاضر گفت: هنر خوشنویسی از قدیم الایام به عنوان یک هنر فاخر و پاک و نجیب مطرح بوده که همواره با کتابت آیات قرآن کریم، احادیث و روایات و نوشتن اشعار و مطالب ادبی می تواند در هرچه بهتر شدن فرهنگ چامعه تاثیرگذار باشد.
رییس انجمن خوشنویسان شعبه شیراز در پایان سخنان خویش اظهار داشت: با توجه به توان بالقوه ای که در انجمن های خوشنویسان سراسر کشور وجود دارد، با حمایت و پشتیبانی بیشتر از طرف مسوولان و مراکز فرهنگی و هنری کشور می تواند تا ده ها برابر این هنر شریف را در جامعه ارائه نمود.
شایان ذکر است هفته هنر انقلاب اسلامی از ۲۰تا۲۶فروردین ماه در شیراز و شهرستان های استان، همزمان با سراسر کشور گرامی داشته خواهد شد.

منبع

این مطلب را هم ببینید
غرق شدن ۲ جوان در رودخانه شهرستان دنا/اعزام تیم از آتش نشانی شیراز
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب