بازدید بیش از ۱۷۵ داروخانه در استان فارس/هیچگونه مشکلی در تامین «سرم» وجود ندارد
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

بازدید بیش از ۱۷۵ داروخانه در استان فارس/هیچگونه مشکلی در تامین «سرم» وجود ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز:معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بازدید بیش از ۱۷۵ داروخانه در سطح استان خبر داد. به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، محمدجواد خشنود معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده در خصوص نیاز‌های احتمالی در […]

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز:معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز از بازدید بیش از ۱۷۵ داروخانه در سطح استان خبر داد.

به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، محمدجواد خشنود معاون غذا و دارو دانشگاه گفت: با توجه به پیش بینی‌های انجام شده در خصوص نیاز‌های احتمالی در خصوص تامین دارو و تجهیزات پزشکی در ایام نوروز، برای رفاه حال مردم استان فارس و تکریم هرچه بهتر مسافران نوروزی، از نزدیک به ۲ ماه پایانی سال ۹۷ با هماهنگی انجام شده با شرکت‌های پخش تامین دارو و تجهیزات در سطح استان و کشور، ذخیره سازی لازم در انبار‌های دارویی مرکزی و بیمارستان‌ها انجام شد.

وی افزود: در خصوص تامین «سرم» نیز با هماهنگی یکی از شرکت‌های تامین کنندگان انواع سرم، ذخیره سازی لازم انجام شده تا بیمارستان‌ها برای چندین ماه، مشکلی نداشته باشند.

خشنود ادامه داد: علی رغم بروز ناگهانی حادثه سیل از لحاظ اقلام ضروری کمبودی مشاهده نشده و اقلام دارویی خاص نیز، از سوی مدیران و کارشناسان معاونت غذا و داروی دانشگاه، به صورت روزانه پیگیری می‌شود.

او اعلام کرد: پس از وقوع سیل، به سرعت نشست‌های هماهنگی انجام شده و با هماهنگی انجمن داروسازان در اقدامی خودجوش، از سوی داروسازان در داروخانه‌ها و شرکت‌های پخش، اقلام بهداشتی، دارویی و شیر خشک برای سیل زدگان تامین و در کمپ‌ها توزیع شد.

معاون غذا و دارو دانشگاه با تقدیر از احساس مسوولیت جامعه داروسازان در خصوص این حادثه دلخراش، تداوم کمک‌های انسان دوستانه را خواستار شد و گفت: پیگیری و هماهنگی‌های لازم برای تامین دارو، اقلام بهداشتی، شیر خشک و دیگر نیاز‌های سلامت محور، به صورت شبانه روزی انجام می‌شود.

این مطلب را هم ببینید
جدول برنامه‌های سیمای مرکز فارس روز یکشنبه ۹ تیر

مهدی خسروی مشاور و جانشین معاون غذا و دارو دانشگاه نیز با بیان اینکه نیاز‌های دارویی مراکز درمانی به صورت شبانه روزی رصد می‌شود، گفت: تامین به موقع اقلام دارویی در سطح استان، از اولویت‌های اصلی مسوولان معاونت غذا و دارو دانشگاه بوده و اعلاوه بر داروخانه‌های بیمارستانی، نبار دارویی و داروخانه ویژه این معاونت نیز در تمامی روز‌های تعطیل و غیرتعطیل فعال است و خدمات رسانی موردنیاز را به مردم و مسافران ارایه می‌دهند. همچنین میز خدمت در خصوص راهنمایی کمبود‌های دارویی و ارائه تخفیف به بیماران خاص نیز در تمامی روز‌های تعطیل و غیر تعطیل فعال است.

وی  درباره خدمات رسانی هر چه بهتر به مناطق درگیر سیل، توضیح داد: علاوه بر داروخانه‌های شبانه روزی، هماهنگی لازم برای فعال بودن چندین داروخانه روزانه برای خدمات رسانی دارویی نیز، انجام شده است.

خسروی با اعلام اینکه از بیست و هشتم اسفند ۹۷ تا هشتم فروردین ۹۸، چهار مورد بازدید از شرکت‌های پخش و توزیع مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی، ۲۶ مورد بازدید از مراکز و کارخانجات تولیدی مواد غذایی و آرایشی و بهداشتی و ۳ مورد نمونه برداری از فرآورده‌های سلامت محور مشکوک در سطح عرضه انجام شده است، اضافه کرد: ۱۳۱ مورد بازدید از داروخانه‌های خصوصی و ۴۷ مورد بازدید از داروخانه‌های بیمارستانی در سطح استان فارس نیز، از دیگر اقدام‌های انجام شده از سوی بازرسان و کارشناسان این معاونت است.
انتهای پیام/م

خدمات رسانی دارویی در ایام تعطیلات نوروز

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب