شهردار منطقه سه
مستندات لایروبی مسیل‌های دروازه قرآن موجود است
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

شهردار منطقه سه مستندات لایروبی مسیل‌های دروازه قرآن موجود است

شهردار منطقه سه شیراز اعلام کرد: لایروبی کانال دروازه قرآن در زمان مناسب انجام و مستندات آن تحویل مراجع ذیصلاح شده است . به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز بذرافشان با رد شایعاتی مبنی بر لایروبی نشدن کانال و مسیل های ورودی دروازه قرآن گفت: لایروبی […]

شهردار منطقه سه شیراز اعلام کرد: لایروبی کانال دروازه قرآن در زمان مناسب انجام و مستندات آن تحویل مراجع ذیصلاح شده است .

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از ایسنا به نقل از روابط عمومی شهرداری شیراز بذرافشان با رد شایعاتی مبنی بر لایروبی نشدن کانال و مسیل های ورودی دروازه قرآن گفت: لایروبی این کانال در زمان مناسب انجام شده همچنین پاکسازی حوضچه و مسیر رودخانه به صورت منظم و در چندین مرحله کار شده که اخرین تاریخ پاکسازی نیمه اسفند ۱۳۹۷ بوده در ضمن‌ پیش از بارندگی بررسی های لازم صورت گرفته است.  مستندات عملیات نیز در اختیار مراج ذیصلاح قرار گرفته و هرگونه داوری بدون توجه به این مستندات باطل است .

وی ضمن تشریح دلایل اصلی ایجاد سیل اخیر گفت: شدت بی سابقه بارندگی و حوزه وسیع آبریز که باعث ایجاد سیلاب با حجم زیاد آب شد یکی از دلایل سیل اخیر بوده به صورتی که حجم زیاد آب امکان عبور آنی از کانال یاد شده را نداشته است. چرا که شدت بارش تقریبا ده برابر و حجم آب تقریبا سه برابر ظرفیتی بوده که در مطالعات احداث کانال پیش بینی شده بود .

به گفته شهردار منطقه سه شیراز از عوامل ثانویه که در ایجاد سیل اخیر شیراز تاثیر گذار بود می توان به تغییرات در حوزه بالا دست از جمله جاده زیباشهر به سعدی که توسط اداره راه احداث شده و همچنین ساخت و ساز دیگر ارگان ها در این مسیر اشاره کرد .

بذرافشان همچنین گفت: برای جلوگیری از تشکیل روان آب و تشکیل سیل آبی باید عملیات آبخیز داری در بالا دست و دامنه کوه بمو در دستور کار قرار می گرفته است .

 

شهردار منطقه سه شیراز تاکید کرد: در شرایط فعلی اولویت اول شهرداری رفع مشکلات مناطق سیل زده شهر از جمله منطقه آسیب دیده سعدی است.

بذرافشان گفت: قطعا پس از کاشناسی های دقیق تر و پس از فارغ شدن از عملیات پاکسازی و خدمت رسانی به مناطق سیل زده گزارش کامل و مفصلی به شهروندان ارائه خواهم کرد. اما در شرایط کنونی رفع مشکلات شهروندان ساکن محله سعدی و لایروبی مجدد کانالهای این منطقه است.

شهردار منطقه سه شیراز تاکید کرد که پرداختن به علت واقعه بدون کار کارشناسی دقیق، شتاب زده و غیر علمی است .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
تئاتر اجتماعی ویژه کودکان محلات کم‌برخوردار شیراز اجرا شد

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب