افزون بر ۲۹۲ میلیون دلار کالا پارسال از فارس صادر شد
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

افزون بر ۲۹۲ میلیون دلار کالا پارسال از فارس صادر شد

خداداد رحیمی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان صادرات از نظر وزنی و ارزی در مقایسه با سال ۹۶ به ترتیب ۵۰ درصد و ۱۹ درصد افزایش داشته است.وی ادامه داد: صادرات فارس در سال ۹۷ به ۶۳ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، آلمان، قطر، هند، ترکیه، […]

خداداد رحیمی، شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این میزان صادرات از نظر وزنی و ارزی در مقایسه با سال ۹۶ به ترتیب ۵۰ درصد و ۱۹ درصد افزایش داشته است.
وی ادامه داد: صادرات فارس در سال ۹۷ به ۶۳ کشور جهان از جمله عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، آلمان، قطر، هند، ترکیه، پاکستان، کویت و عمان انجام شده است.
او اظهار داشت: عمده کالاها و محصولات صادر شده شامل محصولات لبنی، رب گوجه فرنگی، اوره، شیره و عصاره شیرین بیان، دستگاه های مبدل حرارتی، خرما، آرد گندم، سیمان، فرش و سایر کفپوش ها می شود.
مدیر کل گمرک های فارس افزود: سال گذشته در بین کالاهای صادراتی فارس، خرما از لحاظ وزن ۸۱ درصد و لحاظ ارزش ۱۵۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال ۹۶ افزایش صادرات داشته است که جمله دلایل این افزایش می توان به کیفیت محصول و بازاریابی مناسب تجار و بازرگانان استان فارس به ویژه در کشورهای حاشیه خلیج فارس اشاره کرد.
رحیمی بیان کرد: در سال ۹۷ واردات استان نیز با کاهش ۱۷ درصدی از نظر وزنی و افزایش ۱۹ درصدی از نظر ارزش مواجه بود و ۱۹ هزار و ۷۲۳ تن کالا به ارزش ۱۰۲ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۵۱۲ دلار از طریق گمرک های این استان به کشور وارد شد.
وی گفت : این کالاها از ۴۸ کشور جهان از جمله چین، آلمان، ترکیه، امارات متحده عربی، کره جنوبی، ایتالیا، سوئد، پاکستان، تایلند و لهستان وارد شده است.
مدیر کل گمرک های فارس ادامه داد: همچنین در سال ۹۷ از طریق مرز هوایی این استان شاهد ورود ۲۹۵ هزار و ۴۹۸ مسافر به کشورمان بودیم که از این تعداد ۲۱۷ هزار و ۶۰۶ مسافر ایرانی و ۷۷ هزار و ۸۹۲ مسافر و گردشگر نیز خارجی بوده اند.
رحیمی اضافه کرد: سال گذشته ۳۱۶ هزار و ۸۰۹ مسافر از طریق مرز هوایی استان از کشور خارج شدند که از این تعداد ۲۱۳ هزار و ۳۹۶ مسافر ایرانی و ۱۰۳ هزار و ۴۱۳ مسافر خارجی بودند.
وی ادامه داد: همچنین در سال ۹۷، شهروندان استان فارس تعداد ۶۱۲ بسته هدیه و سوغات به ارزش پنج هزار و ۱۷۸ دلار از طریق گمرک امانات پستی دریافت کردند و هفت هزار و ۸۲۱ بسته به ارزش ۱۰۷ هزار دلار به خارج از کشور ارسال کردند.
۶۱۲۲ / ۱۸۷۶

این مطلب را هم ببینید
آغاز ارتباط پست با مراکز علمی و صنایع نوین فارس

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب