شست و شوی رایگان فرش، جلوه جدید مهربانی با سیل زدگان شیراز
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

شست و شوی رایگان فرش، جلوه جدید مهربانی با سیل زدگان شیراز

سیل ششم فروردین منطقه سعدی شیراز باعث آبگرفتگی منازل افزون بر ۴۰۰ خانوار ساکن در این شهرک و همچنین مناطق دیگری در این کلانشهر شده که این موضوع به گل آلود شدن قالی و فرش های این شهروندان منجر شده است. در این میان، یک کارگاه قالیشویی در شهر شیراز کمر همت بسته تا قالی […]

سیل ششم فروردین منطقه سعدی شیراز باعث آبگرفتگی منازل افزون بر ۴۰۰ خانوار ساکن در این شهرک و همچنین مناطق دیگری در این کلانشهر شده که این موضوع به گل آلود شدن قالی و فرش های این شهروندان منجر شده است.
در این میان، یک کارگاه قالیشویی در شهر شیراز کمر همت بسته تا قالی ها و فرش های سیل زدگان منطقه سعدی را به صورت رایگان شست و شو و ضدعفونی کند و به مالکان آنها تحویل دهد.
نکته جالب توجه این که، در این اقدام نیک اندیشانه پزشک، روحانی، معلم و شاغلانی از دیگر اصناف به صورت داوطلبانه و رایگان مشغول فعالیت هستند.
مدیر این کارگاه قالیشویی در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: از ششم فروردین ماه جاری تاکنون، چهار هزار و یکصد تخته فرش، قالی و موکت مربوط به سیل زدگان شهر شیراز شست و شو و ضدعفونی شده است.
اسماعیل شمس افزود: پیش بینی می شود ۲۵ هزار تخته فرش از منطقه سیل زده سعدی شیراز به این کارگاه آورده شوند و ما این فرش ها را به صورت رایگان شست و شو و ضدعفونی شده به صاحبان آنها تحویل خواهیم داد.
مدیرعامل کارخانه قالیشویی ایران مهر شیراز گفت: در این اقدام خیرخواهانه و خداپسندانه تعداد ۳۵نفر نیروی ثابت و داوطلب مردمی از جامعه پزشکان، روحانیون، معلمان، بسیجیان و … یکسره از ساعت هشت صبح تا ۲۰ در حال کمک و فعالیت هستند.
وی اظهار داشت: شهروندان شیرازی ساکن در شهرک سعدی، بلوار هفت تنان، بلوار نصر، بلوار سرداران و مناطق اطراف دریاچه مهارلو که در سیل اخیر منازل آنها دچار آبگرفتگی شد، می توانند فرش های آسیب دیده خود را برای شست و شو به این کارگاه تحویل دهند.
شمس درباره مراحل شستشوی فرش و موکت های تحویلی گفت: برای جلوگیری از مفقود شدن فرش ها هنگام ورود به کارخانه ابتدا شماره گذاری شده سپس به صاحب آنها قبض رسید داده تا هنگام تحویل دغدغه ای بابت این موضوع نداشته باشند.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته ، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت. ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدی وخیم تر از سایر نقاط بود.
ع م / ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
شیراز قطب حوزه اقتصاد دانش بنیان است

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب