پرداخت تسهیلات بازسازی منازل خسارت دیده در سیل فارس آغاز شد
شنبه 30 مارس 2019 2 سال قبل

پرداخت تسهیلات بازسازی منازل خسارت دیده در سیل فارس آغاز شد

به گزارش ایرنا، سید علی نقی طبیب لقمانی شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تسهیلات در شهر‌ها به مبلغ ۵۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد است و علاوه بر آن، ۱۲ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود. وی اظهار داشت: مبلغ تسهیلات خسارت دیدگان سیل در روستا‌ها ۴۰ میلیون تومان با کارمزد […]

به گزارش ایرنا، سید علی نقی طبیب لقمانی شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این تسهیلات در شهر‌ها به مبلغ ۵۰ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد است و علاوه بر آن، ۱۲ میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: مبلغ تسهیلات خسارت دیدگان سیل در روستا‌ها ۴۰ میلیون تومان با کارمزد چهار درصد است و روستاییان خسارت دیده ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می کنند.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: خسارت دیدگان می‌توانند با مراجعه به شعب بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سراسر فارس و تشکیل پرونده، مقدمات بازسازی منازل را آغاز کنند.
وی همچنین با اشاره به پرداخت تسهیلات جبران خسارت به اسباب و اثاثیه و تعمیرات منازل ادامه داد: برای هر کدام ۱۵ میلیون تومان تسهیلات با کارمزد چهار درصد و پنج میلیون تومان بلاعوض داده می‌شود.
طبیب لقمانی افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به عنوان مسئول پیگیری و پرداخت این تسهیلات و کمک های دولت تعیین شده است.
وی ادامه داد: هر یک از شهروندان و روستاییان استان فارس که منازل آنها در سیل اخیر آسیب دیده است می توانند به نمایندگان بنیاد مسکن مستقر در محل زندگی خود مراجعه و نسبت به تشکیل پرونده اقدام کند.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته ، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت. ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدی وخیم تر از سایر نقاط بود که امدادرسانی به این منطقه ادامه دارد.
۶۱۲۲/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
مشارکت ۱۲۸ مرکز سلامت فسا در اجرای طرح کنترل فشار خون

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب