تنگه هایقر میزبان طناب بازان ایران و ایتالیا
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

تنگه هایقر میزبان طناب بازان ایران و ایتالیا

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد از برگزاری جشنواره راه رفتن بر روی طناب در تنگه هایقر خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس، درنا شهبازی گفت: جشنواره راه رفتن بر روی طناب، با حضور طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و […]

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد از برگزاری جشنواره راه رفتن بر روی طناب در تنگه هایقر خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی فارس، درنا شهبازی گفت: جشنواره راه رفتن بر روی طناب، با حضور طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و عصردر روز جمعه ۹ فروردین ۹۸ ، در تنگه هایقرمعروف به گرندکانیون ایران در شهرستان فیروزآباد استان فارس برگزار شد.

مسئول میراث فرهنگی فیروزآباد گفت: استان فارس، در کنار جاذبه‌های گردشگری و تاریخی منحصر به فرد، ظرفیت  لازم برای  ایجاد جاذبه های جدید به خصوص در حوزه طبیعی و ورزشی را داراست و می توان  با فراهم نمودن زیرساخت‌ها مناسب، در این شاخه گردشگری رشد جذب گردشگر را داشت.

وی اضافه کرد: شهرستان فیروزآباد، اقدامات خود را برای جذب گردشگران ورزشی داخلی و خارجی  را آغاز نموده است.

شهبازی گفت: به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد، در حاشیه این جشنواره، با خوراکی‌های محلی از بازدیدکنندگان پذیرایی شد.

به گزارش ایسنا، تنگه هایقر با حدود ۴۶۰ متر عمق، در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی فیروزآباد واقع شده و یکی از شگفت‌انگیزترین و زیباترین تنگه‌های دنیا به شمار می رود.

این تنگه که به «گرند کانیون ایران» معروف است، پدیده های کم نظیری همچون پستی بلندی‌های عجیب، رنگ‌های متنوع در صخره‌ها و دیواره‌های بلند دره و رودخانه پرآب جاری را در خود دارد.

انتهای پیام

منبع

این مطلب را هم ببینید
نمایش ۱۱ فیلم در هفته فیلم دانمارک در شیراز
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب