تنگه شگفت انگیز هایقر فیروزآباد فارس؛ میزبان طناب بازان ایران و ایتالیا
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

تنگه شگفت انگیز هایقر فیروزآباد فارس؛ میزبان طناب بازان ایران و ایتالیا

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد ازبرگزاری جشنواره راه رفتن بر روی طناب در تنگه هایقر خبر داد. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، درنا شهبازی اظهارداشت: جشنواره راه رفتن بر روی طناب، توسط طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و عصردر روز جمعه ۹ فروردین ۹۸ ، […]

مسئول اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد ازبرگزاری جشنواره راه رفتن بر روی طناب در تنگه هایقر خبر داد.
تنگه شگفت انگیز هایقر فیروزآباد فارس؛ میزبان طناب بازان ایران و ایتالیا

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، درنا شهبازی اظهارداشت: جشنواره راه رفتن بر روی طناب، توسط طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و عصردر روز جمعه ۹ فروردین ۹۸ ، در تنگه هایقرمعروف به گرندکانیون ایران در شهرستان فیروزآباد استان فارس برگزار شد.
مسئول میراث فرهنگی فیروزآباد گفت: استان فارس، در کنار جاذبه‌های گردشگری و تاریخی منحصر به فرد، ظرفیت  لازم برای  ایجاد جاذبه های جدید به خصوص در حوزه طبیعی و ورزشی را داراست و می توان  با فراهم نمودن زیرساخت‌ها مناسب، در این شاخه گردشگری رشد جذب گردشگر را داشت.
وی تصریح کرد: شهرستان فیروزآباد، اقدامات خود را  برای جذب گردشگران ورزشی داخلی و خارجی  را آغاز نموده است.
بنابر این گزارش،  به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد، در حاشیه این جشنواره، با  خوراکهای محلی آش و دوغ از بازدیدکنندگان پذیرایی نمود.
گفتنی است، تنگه هایقر با حدود ۴۶۰ متر عمق،  در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی فیروزآباد واقع شده و یکی از شگفت‌انگیزترین و زیباترین تنگه‌های دنیا ، معروف به «گرند کانیون ایران» است و دارای پدیده‌های کم‌نظیری چون پستی بلندی‌های عجیب، رنگ‌های متنوع در صخره‌ها و دیواره‌های بلند دره و رودخانه پرآب جاری در کف است.

منبع

این مطلب را هم ببینید
برگزاری افطاری مشترک شیعه و سنی در فارس
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب