مردم در ایرنا پررنگ تر دیده می شوند
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

مردم در ایرنا پررنگ تر دیده می شوند

پدرام الوندی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان فارس افزود: در این چارچوب نهادهایی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا، سازمان‌های مردم نهادی مانند سمن‌های جوانان و فعالان مدنی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و علمی در بستر دانشگاه‌ها باید در کانون توجه بیشتر خبرنگاران ایرنا قرار می گیرند. ** تغییر مفهوم مخاطب در […]

پدرام الوندی در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) استان فارس افزود: در این چارچوب نهادهایی مانند شوراهای اسلامی شهر و روستا، سازمان‌های مردم نهادی مانند سمن‌های جوانان و فعالان مدنی و همچنین فعالیت‌های فرهنگی و علمی در بستر دانشگاه‌ها باید در کانون توجه بیشتر خبرنگاران ایرنا قرار می گیرند.

** تغییر مفهوم مخاطب در دوره کنونی
معاون خبر ایرنا با بیان اینکه مفهوم مخاطب در دوره کنونی تغییر کرده است، گفت مخاطب هر رسانه تنها کسی نیست که به سایت رسانه دسترسی دارد و یا به آن رجوع می کند بلکه همه افرادی دریافت‌کننده محتوای رسانه در بسترهای مختلف هستند از اطلاع رسانی و تولید محتوای رسانه مطلع می‌شوند، در دایره مخاطبان رسانه قرار دارند.
الوندی ادامه داد: در شرایط کنونی، با هدف افزایش اثرگذاری و ضریب نفوذ رسانه، باید محتوای خبری برای مخاطب نهایی آماده شود و از این رو، از ابتدای کار مدیریت جدید خبرگزاری جمهوری اسلامی، رسانه هایی نظیر ایرنا پلاس و ایرنا ۲۴ راه‌اندازی شدند و تلاش‌های بعدی نیز با هدف نزدیک‌تر شدن ایرنا به مخاطب یا مصرف‌کننده نهایی محصولات خبری انجام شده است.

** انتشار سند راهبردی ایرنا در آینده نزدیک
معاون خبری ایرنا در ادامه با اشاره به فرایند تهیه سند برنامه راهبردی خبرگزاری جمهوری اسلامی با بهره گیری از نظر روزنامه‌نگاران و خبرنگاران با تجربه ایرنا، استادان دانشگاه، نخبگان و فعالان عرصه رسانه گفت: این سند راهبردی در آینده نزدیک منتشر می شود و به عنوان چراغ راه ایرنا در روند برنامه ریزی و تولید محتوا مورد توجه قرار می گیرد.
وی با اشاره به روند تهیه شیوه‌نامه (استایل‌بوک) ایرنا با توجه به اسناد راهبردی موجود برای تحریریه ایرنا به عنوان رسانه ای با پیشینه فعالیت ۸۵ ساله گفت: برنامه ریزی برای دسترسی آزاد مخاطبان به اخبار ایرنا پس از سال ۱۳۷۴ در حال انجام است.

این مطلب را هم ببینید
زلزله ۴ ریشتری خشت را لرزاند/مدیرکل مدیریت بحران استانداری فارس: زمین لرزه خسارتی نداشته است

** بازنگری در سایت مدرسه ایرنا
الوندی همچنین آموزش را لازمه کار رسانه دانست و گفت: در حال تهیه سبک مشخصی از آموزش هستیم که گستره آن همه حوزه‌های خبر، گزارش، تهیه عکس و فیلم را شامل می شود و همچنین بازنگری‌هایی در سایت مدرسه خبر ایرنا که از گذشته ایجاد شده در حال انجام است تا تجربیات کارکنان و خبرنگاران پیشکسوت در رخدادها و وقایع در آن منعکس شود.
در ابتدای این نشست، رئیس خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز فارس گزارشی از روند حرکت ایرنا در شیراز و فعالیت ها در زمینه تولید محتوای اختصاصی و تاثیرگذار، انعکاس دیدگاه های مردم، صنعتگران و دانشگاهیان، تولید بولتن های تخصصی و … ارائه کرد و خبرنگاران و دبیران این مرکز در فضایی صمیمی به طرح دیدگاه های خود برای اعتلای این رسانه دولت – ملت پرداختند.
معاون امور خبری سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی در سفر به شیراز همچنین از نمایشگاه دستاوردهای خبری و پژوهشی ایرنا مرکز فارس بازدید کرد و به کارکنان این مرکز به خاطر پوشش خبری مناسب رخدادهای سیل پنجم و ششم فروردین ماه شیراز خداقوت گفت.
۹۸۷۳/ ۲۰۲۷

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب