۱۳۰۰ نفر نیروی سپاه و بسیج در کنار مردم سیل زده شیراز
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

۱۳۰۰ نفر نیروی سپاه و بسیج در کنار مردم سیل زده شیراز

شیراز _ معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس گفت: ۱۳۰۰ نیروی سپاه و بسیج استان فارس در کنار مردم شیراز در مناطق سیل زده حضور دارند. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر، سرگرد پاسدار جلال یار محمدی معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس با بیان اینکه […]

شیراز _ معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس گفت: ۱۳۰۰ نیروی سپاه و بسیج استان فارس در کنار مردم شیراز در مناطق سیل زده حضور دارند.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی سپاه فجر، سرگرد پاسدار جلال یار محمدی معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس با بیان اینکه امدادرسانی نیروهای سپاه و بسیج به آسیب دیدگان سیل در شیراز همچنان ادامه دارد، گفت: با توجه به پیش بینی‌هایی که انجام شده بود نیروهای سپاه و بسیج از همان دقایق اولیه بروز حادثۀ سیل در شیراز به یاری مردم و مسافران نوروزی شتافتند.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰۰ دستگاه خودروی سبک، سنگین، نفربر و آمبولانس سپاه استان فارس در فرآیند امدادرسانی به حادثه دیدگان در مناطق سیل زده بکارگیری شده‌اند. گفت: در همان ساعات اولیه بروز حادثه سیل بیش از ۳۵۰۰ نفر از مسافران نوروزی و آسیب دیدگان سیلِ شیراز در سالن‌های ورزشی ۹ دی و حسینیه‌های سپاه فجر استان فارس اسکان داده شدند و با همکاری خیرین بسیجی امکانات پزشکی و بهداشتی و غذای گرم در اختیار ایشان قرار گرفت.

معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس با بیان اینکه پس از بروز حادثه بیش از ۱۳۰۰ نفر از نیروهای سپاه و بسیج فارس برای خدمت رسانی به مردم در مناطق سیل زده استان مستقر شده‌اند، گفت: تخلیه آب، پاکسازی خانه‌ها و راه‌های عبور و مرور مردم از گِل و لای، توزیع مرتب و مناسب اقلام امدادی و تغذیه‌ای و تأمین امنیت مناطق سیل زده از جمله خدمات نیروهای سپاه و بسیج به مردم مناطق سیل زده شیراز هستند.

این مطلب را هم ببینید
خانواده فرهنگ و هنر فارس به ترویج جشنواره رضوی فراخوانده شندند

وی با بیان اینکه ۱۸۰۰ منزل مسکونی آسیب دیده توسط نیروهای سپاه و بسیج فارس پاکسازی شده‌اند، گفت: بیش از ۷۰ هزار پُرس غذای گرم با همکاری سپاه فجر فارس، سازمان‌های اجرایی و خیرین شیراز در مناطق سیل زده فارس توزیع شده است.

سرگرد پاسدار یارمحمدی با تاکید بر اینکه مردم شیراز مطمئن باشند نیروهای سپاه و بسیج همراه با سایر فرزندان انقلاب اسلامی در نیروهای مسلح تا پایان فرآیند امدادرسانی در کنار آسیب دیدگان سیل هستند، گفت: تمام امکانات امدادرسانی و مهندسی مجموعه سپاه استان فارس در حالت آماده باش هستند.

وی با تاکید بر اهمیت ارائه خدمات پزشکی و درمانی به آسیب دیدگان سیلِ شیراز، گفت: با توجه به اهمیت این موضوع، درمانگاه سیار بسیج جامعه پزشکی با حضور پزشکان متخصص در محله سعدی شیراز برپا شده و این منطقه سیل زده به ۱۲ بلوک برای غربالگری پزشکی و بهداشتی تقسیم شده است.

معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس با بیان اینکه با برپایی این درمانگاه و حضور تیم‌های پزشکی از بروز بیماری‌های عفونی و واگیردار پس از سیل جلوگیری بعمل آمد، گفت: ۱۲ تیم بسیج جامعه پزشکی طِی این مدت ۱۱ هزار نفر را بصورت خانه به خانه مورد غربالگری پزشکی قرار داده‌اند که از این میان ۷۵۰ نفر برای ویزیت رایگان پزشکی به درمانگاه سیار ارجاع داده شده و ۱۵ نفر نیز پس از هماهنگی به بیمارستان‌های شیراز ارجاع شده‌اند، همچنین بیش از ۱۵ میلیون تومان دارو و تجهیزات بهداشتی رایگان به مردم آسیب دیده از سیل ارائه شده است.

وی با تجلیل از همکاری و تعامل بسیار خوب بین هلال احمر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، اورژانس شیراز، سپاه فجر و بسیج جامعه پزشکی فارس در راستای خدمت رسانی به مردم شیراز، گفت: اعضای تیم‌های پزشکی حاضر در منطقه از پزشک، پرستار، روانشناس و ماما تشکیل شده‌اند و متخصص اطفال، متخصص زنان و زایمان، طب اورژانس و داروخانه نیز در درمانگاه سیار به آسیب دیدگان سیل خدمات بهداشتی و پزشکی مناسب ارائه می‌کنند.

این مطلب را هم ببینید
دندانپزشکی متخلف در کامفیروز پلمب شد

سرگرد پاسدار یارمحمدی با بیان اینکه در حادثه سیل اخیر شاهد حضور اقشار مختلف بسیج در یاری رسانی به مردم آسیب دیده بودیم، گفت: گروه‌های جهادی دانشجویی و دانش آموزی، طلاب بسیجی و نوجوانان بسیجی در کنار سایر اقشار بسیج فعالیت‌های تأثیرگذار و درخشانی را در امدادرسانی به مردم شیراز انجام داده‌اند.

معاون روابط عمومی سپاه فجر فارس با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم از رسالت‌های مهم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است، گفت: در صورت نیاز امکانات بیشتری از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در زمینه خدمت رسانی به مردم شیراز فعال خواهند شد.

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب