مراجعه خانه به خانه برای پیشگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده شیراز
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

مراجعه خانه به خانه برای پیشگیری از بروز بیماری در مناطق سیل زده شیراز

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر احمد رضا زاده روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: از نخستین روز حادثه سیل در شیراز ، مراجعه حضوری به صورت خانه به خانه، کادر درمانی و بهداشتی این مرکز در مناطق سعدی، بلوار نصر و سلطان آباد با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجام شده است.وی با بیان اینکه […]

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر احمد رضا زاده روز یکشنبه به خبرنگاران گفت: از نخستین روز حادثه سیل در شیراز ، مراجعه حضوری به صورت خانه به خانه، کادر درمانی و بهداشتی این مرکز در مناطق سعدی، بلوار نصر و سلطان آباد با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجام شده است.
وی با بیان اینکه تا کنون، تیم بهداشتی و درمانی این مرکز با هدف اقدامات پیشگیرانه به درِ ۴۶۰ منزل مراجعه کرده افزود: این روند مراجعه همچنان ادامه دارد.
رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اضافه کرد : غربالگری ۴۶۰ خانوار و هزارو ۶۲۸ نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل در محله سعدی شیراز، از سوی کارشناسان بهداشت روان مرکز بهداشت شهدای والفجرنیز انجام شد.
وی با تاکید بر اینکه این مرکز تاکنون با انجام ۱۶ مورد نمونه برداری میکروبی ، ۲ مورد نمونه برداری شیمیایی آب و ۸۰ مورد کلرسنجی در نقاط مختلفی که شبکه توزیع و مخازن وجود داشته، این اقدامات را انجام داده است گفت: این اطمینان وجود دارد که آب شرب منطقه سالم و شهروندان بدون هیچ گونه نگرانی آب شرب مصرف می کنند.
رییس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز افزود: برای بیماریابی فعال در خصوص بیماری های منتقله از آب نمونه گیری متعددی از افراد انجام و بازدید های مختلفی از شبکه های توزیع و مخازن در دستور کار قرار دارد که تا کنون از سامانه های آبرسانی ۴۰ مورد بازدید انجام شده است.
او با بیان اینکه این مرکز، حتی برای افراد آسیب دیده از سیل که در کمپ های اضطراری اسکان داشته اند نیز برنامه پایش دارد ، توضیح داد: خدمات مختلفی از جمله خدمات روانشناختی برای این افراد ارایه شده و برای تعدادی از آسیب دیدگان بستری در بیمارستان های شهید رجایی و شهید فقیهی، نیز مداخلات روانشناسی به کار گرفته شده است.
رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز همچنین عنوان کرد: در راستای کاهش مرگ مادران باردار پرخطر، با شناسایی و تحت پوشش قرار دادن آنان، تدابیری اندیشیده شد که با اختصاص دادن خطوط ویژه تلفن به این گروه، بتوان بدون هیچ گونه نگرانی در هر ساعت از شبانه روز، با مراقبان خود تماس گرفته تا ماما در کمترین زمان بر بالین مادر باردار حضور یافته و اقدامات انتقال به بیمارستان را انجام دهد.
رضازاده با اعلام اینکه تعداد زنان باردار تحت پوشش پایگاه های ضمیمه درون مرکز ۵۳ مورد است، گفت: از این تعداد، ۱۳ مادر باردار پرخطر وجود دارد که تمام آموزش های لازم را فرا گرفته اند.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته ، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز برخی مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدی و روستای کرونی وخیم تر از سایر نقاط بود که امدادرسانی به این مناطق ادامه دارد.
۶۱۱۳

این مطلب را هم ببینید
بسیجیان جهرمی به همراه کمک های مردمی راهی لرستان شدند

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب