۴۶۰ خانواده سیل زده محله سعدی غربالگری سلامت شدند
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

۴۶۰ خانواده سیل زده محله سعدی غربالگری سلامت شدند

شیراز _ رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: غربالگری ۴۶۰ خانوار و ۱۶۲۷ نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل محله سعدی انجام شد. به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، احمد رضازاده، گفت: از ابتدی حادثه سیل شیراز تا کنون، این تیم با […]

شیراز _ رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: غربالگری ۴۶۰ خانوار و ۱۶۲۷ نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل محله سعدی انجام شد.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، احمد رضازاده، گفت: از ابتدی حادثه سیل شیراز تا کنون، این تیم با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی به درب ۴۶۰ منزل مراجعه و این روند همچنان ادامه دارد.

وی افزود: غربالگری ۴۶۰ خانوار و هزار و ۶۲۸ نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل در محله سعدی شیراز، از سوی کارشناسان بهداشت روان مرکز بهداشت شهدای والفجر انجام شد.

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر با تاکید بر اینکه این مرکز تاکنون با انجام ۱۶ مورد نمونه برداری میکروبی، ۲ مورد نمونه برداری شیمیایی آب و ۸۰ مورد کلرسنجی در نقاط مختلفی که شبکه توزیع و مخازن وجود داشته، این اقدامات را انجام داده است گفت: این اطمینان وجود دارد که آب شرب منطقه سالم و شهروندان بدون هیچ گونه نگرانی آب شرب مصرف می‌کنند.

دکتر رضازاده ادامه داد: برای بیماریابی فعال در خصوص بیماری‌های منتقله از آب نمونه گیری متعددی از افراد انجام و بازدیدهای مختلفی از شبکه‌های توزیع و مخازن در دستور کار قرار دارد که تا کنون از سامانه‌های آبرسانی ۴۰ مورد بازدید انجام شده است.

وی با بیان اینکه این مرکز، حتی برای افراد آسیب دیده این حادثه که در کمپ‌های اضطراری اسکان داشته‌اند، توضیح داد: خدمات مختلفی از جمله خدمات روانشناختی ارائه شده که برای تعدادی از آسیب دیدگان بستری در بیمارستان‌های شهید رجایی و شهید فقیهی، مداخلات روانشناسی به کار گرفته شد.

این مطلب را هم ببینید
تعطیلی یک آموزشگاه غیرمجاز طب سنتی در شیراز

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر عنوان کرد: در راستای کاهش مرگ مادران باردار پرخطر، با شناسایی و تحت پوشش قرار دادن آنان، تدابیری اندیشیده شد که با اختصاص دادن خطوط ویژه تلفن به این گروه، بتوان بدون هیچ گونه نگرانی در هر ساعت از شبانه روز، با مراقبان خود تماس گرفته تا ماما بدون در کمترین زمان بر بالین مادر باردار حضور یافته و اقدامات انتقال به بیمارستان را انجام دهد.

دکتر رضازاده با اعلام اینکه تعداد زنان باردار تحت پوشش پایگاه‌های ضمیمه درون مرکز ۵۳ مورد است، گفت: از این تعداد، ۱۳ مادر باردار پرخطر وجود دارد که تمام آموزش‌های لازم را فرا گرفته‌اند.

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب