جشنواره ورزشی مشترک ایران و ایتالیا در تنگه هایقر   فیروز آباد برگزارشد
یکشنبه 31 مارس 2019 2 سال قبل

جشنواره ورزشی مشترک ایران و ایتالیا در تنگه هایقر فیروز آباد برگزارشد

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، به گفته درنا شهبازی، جشنواره راه رفتن بر روی طناب، توسط طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و عصردر تنگه هایقرمعروف به گرندکانیون ایران در شهرستان فیروزآباد استان فارس برگزار شد.مسئول میراث فرهنگی فیروزآباد گفت: […]

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، به گفته درنا شهبازی، جشنواره راه رفتن بر روی طناب، توسط طناب بازان ایران و ایتالیا در دو نوبت صبح و عصردر تنگه هایقرمعروف به گرندکانیون ایران در شهرستان فیروزآباد استان فارس برگزار شد.
مسئول میراث فرهنگی فیروزآباد گفت: استان فارس، در کنار جاذبه‌های گردشگری و تاریخی منحصر به فرد، ظرفیت لازم برای ایجاد جاذبه های جدید به خصوص در حوزه طبیعی و ورزشی را داراست و می توان با فراهم نمودن زیرساخت‌ها مناسب، در این شاخه گردشگری رشد جذب گردشگر را داشت.
وی تصریح کرد: شهرستان فیروزآباد، اقدامات خود را برای جذب گردشگران ورزشی داخلی و خارجی آغاز کرده است .
به همت اداره میراث فرهنگی شهرستان فیروزآباد، در حاشیه این جشنواره، با خوراکهای محلی آش و دوغ از بازدیدکنندگان پذیرایی می شود.
گفتنی است، تنگه هایقر با حدود ۴۶۰ متر عمق، در ۳۵ کیلومتری جنوب غربی فیروزآباد واقع شده و یکی از شگفت‌انگیزترین و زیباترین تنگه‌های دنیا ، معروف به ‘گرند کانیون ایران’ است .
این منطقه دارای پدیده‌های کم‌نظیری چون پستی بلندی‌های عجیب، رنگ‌های متنوع در صخره‌ها و دیواره‌های بلند دره و رودخانه پرآب جاری در کف است.
۹۸۷۳/۶۱۱۳

منبع

این مطلب را هم ببینید
تجاری‌سازی داروی ضد سرطان کبد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب