رئیس مرکز بهداشت والفجر شیراز اعلام کرد:
غربالگری افراد برای پیشگیری از بیماری در محله‌های سیلزده شیراز
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

رئیس مرکز بهداشت والفجر شیراز اعلام کرد: غربالگری افراد برای پیشگیری از بیماری در محله‌های سیلزده شیراز

[ad_1] رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اعلام کرد که اقدامات غربالگری و پایشی با هدف پیشگیری از بروز بیماری در محله‌های سیلزده شیراز انجام شده است. به گزارش ایسنا منطقه فارس، احمد رضازاده یکشنبه یازده فروردین در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات غربالگری و پایشی با روش مراجعه حضوری به صورت خانه به خانه، توسط […]

[ad_1]

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز اعلام کرد که اقدامات غربالگری و پایشی با هدف پیشگیری از بروز بیماری در محله‌های سیلزده شیراز انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، احمد رضازاده یکشنبه یازده فروردین در جمع خبرنگاران گفت: اقدامات غربالگری و پایشی با روش مراجعه حضوری به صورت خانه به خانه، توسط کادر درمانی و بهداشتی این مرکز در مناطق سعدی، بلوار نصر و سلطان آباد با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی انجام شده است.

او اضافه کرد: از ابتدی حادثه سیل شیراز تا کنون، این تیم با هدف اقدامات پیشگیرانه و درمانی به درب ۴۶۰ منزل مراجعه و این روند همچنان ادامه دارد .

رضازاده افزود: غربالگری ۴۶۰ خانوار و هزارو ۶۲۸ نفر از آسیب دیدگان ناشی از سیل در محله سعدی شیراز، از سوی کارشناسان بهداشت روان مرکز بهداشت شهدای والفجر انجام شد .

او با تاکید بر اینکه این مرکز تاکنون با انجام ۱۶ مورد نمونه برداری میکروبی ، ۲ مورد نمونه برداری شیمیایی آب و ۸۰ مورد کلرسنجی در نقاط مختلفی که شبکه توزیع و مخازن وجود داشته، این اقدامات را انجام داده است گفت: این اطمینان وجود دارد که آب شرب منطقه سالم و شهروندان بدون هیچ گونه نگرانی آب شرب مصرف می کنند .

رضازاده ادامه داد: برای بیماریابی فعال در خصوص بیماری های منتقله از آب نمونه گیری متعددی از افراد انجام و بازدید های مختلفی از شبکه های توزیع و مخازن در دستور کار قرار دارد که تا کنون از سامانه های آبرسانی ۴۰ مورد بازدید انجام شده است .

او با بیان اینکه این مرکز، حتی برای افراد آسیب دیده این حادثه که در کمپ های اضطراری اسکان داشته اند، توضیح داد: خدمات مختلفی از جمله خدمات روانشناختی ارایه شده که برای تعدادی از آسیب دیدگان بستری در بیمارستان های شهید رجایی و شهید فقیهی، مداخلات روانشناسی به کار گرفته شد .

رئیس مرکز بهداشت شهدای والفجر شیراز گفت: در راستای کاهش مرگ مادران باردار پرخطر، با شناسایی و تحت پوشش قرار دادن آنان، تدابیری اندیشیده شد که با اختصاص دادن خطوط ویژه تلفن به این گروه، بتوان بدون هیچ گونه نگرانی در هر ساعت از شبانه روز، با مراقبان خود تماس گرفته تا ماما بدون در کمترین زمان بر بالین مادر باردار حضور یافته و اقدامات انتقال به بیمارستان را انجام دهد .

رضازاده با اعلام اینکه تعداد زنان باردار تحت پوشش پایگاه های ضمیمه درون مرکز ۵۳ مورد است، گفت: از این تعداد، ۱۳ مادر باردار پرخطر وجود دارد که تمام آموزش های لازم را فرا گرفته اند .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
معاون مرکز تحقیقات سیاستگزاری سلامت:اپلیکیش‌های سلامت باید متناسب با نیاز ایرانیان باشد

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب