همدلی مردم و همراهی دولت در جریان سیل شیراز مثال زدنی بود
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

همدلی مردم و همراهی دولت در جریان سیل شیراز مثال زدنی بود

دبیرحزب اعتدال و توسعه استان فارس گفت: خدمات دولت و همدلی مردم در جریان سیل شیراز مثال زدنی است . به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، میراعظم هاشمی در حاشیه بازدید از شهرک سعدی، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به حضور معاون رئیس جمهوری تنها چند ساعت بعد […]

دبیرحزب اعتدال و توسعه استان فارس گفت: خدمات دولت و همدلی مردم در جریان سیل شیراز مثال زدنی است .
همدلی مردم و همراهی دولت در جریان سیل شیراز مثال زدنی بود

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از برنانیوز از فارس، میراعظم هاشمی در حاشیه بازدید از شهرک سعدی، در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به حضور معاون رئیس جمهوری تنها چند ساعت بعد از وقوع سیل در شیراز، این امر را ناشی از اهتمام دولت برای رفع مشکل آسیب دیدگان سیل دانست.
وی گفت: شاید بسیاری از مردم ازاتفاقاتی که در آن دوروزاقامت نوبخت در شیرازو در راستای رفع مشکلات هموطنان سیل زده  به وقوع پیوست بی اطلاع باشند.
دبیر حزب اعتدال و توسعه فارس تکلیف به بانک ملی برای پرداخت نقدی کمک هزینه پرداخت خسارت و هزینه کفن و دفن متوفیان را تنها یکی از اقدامات دولت در دو روزنخست وقوع سیل عنوان و اضافه کرد: رئیس سازمان برنامه وبودجه، با سعه صدربا مردم آسیب دیده از سیل دیدارو گفتگو و برای حل مشکلات آنها دستورات لازم را صادر می کرد.
هاشمی با تاکید بر اینکه نادیده گرفتن خدمات دولت به مردم سیل زده با انگیزه های سیاسی بی انصافی است، افزود: حضور عملیاتی استاندار فارس به عنوان نماینده عالی دولت از دقایق نخست وقوع سیل در شیراز، حضور بی واسطه بین مردم و بدرقه مسافران آسیب دیده از سیل و اتخاذ تصمیمات صحیح و به موقع توسط وی زمیه ساز سربلندی دولت در خدمت رسانی به هموطنان آسیب دیده از سیل شد.
وی با بیان اینکه حضورمقامات بلند پایه دولت نظیر معاون رئیس جمهورو چندین وزیر، معاون وزیرو… در جریان وقوع سیل و آنهم در روزهای نخست این حادثه درنوع خود کم نظیر است، گفت: این حضور پررنگ مسئولان بلند پایه دولت در فارس در وهله نخست نشان ازاهتمام دولت برای حل مشکلات مردم و درگام بعدی حکایت از تلاش ویژه استاندار برای تسریع در روند مرتفع سازی مشکلات هموطنان آسیب دیده از سیل پنجم و ششم فرودین امسال در شیراز دارد.
دبیر حزب اعتدال و توسعه فارسهمچنین حضور گروه‌های امدادی و مجموعه های شهرداری، سپاه، ارتش، بسیج و دیگر نهادها را بسیار پررنگ و تاثیرگذار ارزیابی و اضافه کرد: آسیب پذیر بودن این بخش از شهر و عدم توجه لازم به آن طی سال‌های گذشته باعث شده مشکلات ناشی از بروز سیل در آن منطقه بیش از حد عادی باشد.
دبیرحزب اعتدال و توسعه استان فارس حل این مشکلات را در یک فرصت چند روزه تقریبا غیر ممکن دانست و در عین حال گفت: همدلی گروه های مختلف مردمی که در سیل پنج اسفند در غالب کمک های مختلف به هموطنانمان شروع شد و شهرت جهانی یافت، در سیل شش اسفند و روزهای بعد از آن هم تصاویری زیبا و ماندگار از کمک، همراهی و همدردی را بر صفحه روزگار نقش زد.
هاشمی همچنین از حضور پررنگ سازمان های مردم نهاد جوان و گروه های مختلف ورزشی نظیر تیم های آفرود، رزمی کاران و دیگر ورزشکاران از روز نخست وقوع سیل در کنار مردم به عنوان یکی از ویژگی های عملیات کمک رسانی به مردم سیل زده شیراز یاد کرد.
وی افزود: اهتمام دولت و شخص وزیر ورزش و جوانان به توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد در کلان و تلاش های مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس و مدیران و افراد زیرمجموعه این اداره، ظرفیت بزرگی بنام سمن های جوان را طی چند سال اخیر دراستان فارس به وجود آورده که قابلیت ها و توانایی های آنها در سیل اخیر بیش از پیش به نمایش گذاشته شد.
دبیر حزب اعتدال و توسعه فارس با تاکید بر لزوم مواجهه غیرسیاسی با موضوع سیل اخیر شیراز، گفت: دولت، مدیران دولتی، مجموعه شهرداری و دیگر دوایر و دستگاه‌ها در کنار نیروهای نظامی و امدادی و گروه های مختلف مردمی با تمام توان در پی حل مشکلات مردم بوده و هستند لذا ماهی گرفتن از آب گل آلود سیل با اهداف سیاسی و احیانا انتخاباتی کار پسندیده ای نیست. 

منبع

این مطلب را هم ببینید
۱۸۷ شهرستان در وضعیت قرمز کرونا/ کاهش رعایت پروتکلهای بهداشتی
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب