بیشترین میزان بارندگی سامانه کنونی در سپیدان ثبت شد
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

بیشترین میزان بارندگی سامانه کنونی در سپیدان ثبت شد

مسعود دهملایی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: میزان بارش ها در سامانه بارشی کنونی در شیراز تا صبح ۱۲فروردین ماه ۱۹ و ۷ دهم میلی متر بوده است؛ همچنین شهرک گلستان شیراز با ۴۶و ۳دهم میلیمتر و شهرستان اقلید با ۳۲ و ۶ دهم میلی متر بیشترین بارش ها را تجربه […]

مسعود دهملایی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد: میزان بارش ها در سامانه بارشی کنونی در شیراز تا صبح ۱۲فروردین ماه ۱۹ و ۷ دهم میلی متر بوده است؛ همچنین شهرک گلستان شیراز با ۴۶و ۳دهم میلیمتر و شهرستان اقلید با ۳۲ و ۶ دهم میلی متر بیشترین بارش ها را تجربه کرده اند.
به گفته وی، این سامانه بارشی که از روز شنبه وارد استان شده تا پس فردا صبح در فارس فعال است و پس از آن کاهش دما و مه صبحگاهی دور از انتظار نیست.
مدیرکل هواشناسی فارس ادامه داد: شدت فعالیت این سامانه تا صبح سه شنبه و بیشتر در نیمه شمالی و غربی استان فارس است و با توجه به رگباری بودن عمده بارش های فصلی، خطر آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل ها به طور موقت وجود دارد.
دهملایی اظهار داشت: در روز چهارشنبه نیز در استان به ویژه در نواحی جنوبی و مرکزی شاهد رگبار و رعد و برق پراکنده، پنجشنبه در نواحی شمالی، غربی، مرکزی و جنوب غرب استان شاهد رگبار پراکنده و در روز جمعه ۱۶فروردین ماه جاری نیز شاهد رگبار باران همراه با رعد و برق در این استان خواهیم بود که در برخی نقاط به ویژه نیمه جنوبی استان به صورت بارش تگرگ خواهد بود.
مدیرکل هواشناسی فارس تصریح کرد: به دلیل شدت و میزان قابل ملاحظه بارش ها و به دنبال آن آبگرفتگی و سیلاب، توصیه می شود که تمهیدات لازم جهت کاهش خسارت های احتمالی اندیشیده شود.
دهملایی، به شهروندان و مسافران نیز توصیه کرد که از توقف در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها خودداری کنند.
۷۳۷۵/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
مه گرفتگی شدید در جاده جدید دشت ارژن به کازرون

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب