همه محور‌های مواصلاتی فارس باز است
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

همه محور‌های مواصلاتی فارس باز است

علیرضا سیاهپور دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه استان فارس در مجموع ترددهای جاده‌ای طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور در رتبه هفتم قرار دارد، افزود: طی شبانه روز گذشته در مجموع حدود ۵۳ هزار خودرو وارد استان فارس شده‌اند؛ همچنین حدود ۴۴ هزار خودرو نیز از استان خارج شده است.مدیرکل […]

علیرضا سیاهپور دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه استان فارس در مجموع ترددهای جاده‌ای طی ۲۴ ساعت گذشته در کشور در رتبه هفتم قرار دارد، افزود: طی شبانه روز گذشته در مجموع حدود ۵۳ هزار خودرو وارد استان فارس شده‌اند؛ همچنین حدود ۴۴ هزار خودرو نیز از استان خارج شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس پر تردد ترین محور ورودی فارس را محور بوشهر- کازرون و پرتردد ترین خروجی را مربوط به محور آباده- شهرضا دانست.
سیاهپور همچنین سه محور پر تردد فارس را به ترتیب شیراز- مرودشت ، مرودشت- شیراز و کمربندی شیراز خواند و بیان کرد: اوج تردد محورهای استان در ساعت ۱۸ تا ۱۹بوده است و در محور شیراز- مرودشت بیشترین تردد در ساعت اوج صورت گرفته است.
این مقام مسئول ادامه داد: متوسط تردد ساعتی در جاده های فارس ۳۵۳ خودرو و متوسط سرعت ۸۱ کیلومتر برساعت بوده است.
سیاهپور با بیان اینکه از دروازه های شهر شیراز ۹۴ هزار خودرو وارد و ۹۷ هزار خودرو خارج شده است، خاطرنشان کرد: پرتردد ترین ورودی محور مرودشت – شیراز و پرترددترین محور خروجی شیراز- مرودشت بوده است.
در بخش حمل و نقل مسافر برون شهری استان از ابتدای طرح نوروزی در بازه زمانی ۲۳اسفند۹۷ تا ۱۱ فروردین ماه ۹۸، ۳۱هزار سفر انجام شده که در مجموع ۴۱۴ هزار مسافر جابه‌جا شده اند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس همچنین درخصوص سفرهای مردم به مناطق جنگی در قالب کاروان‌های راهیان نور بیان داشت: از ابتدای طرح نوروزی ۱۷۴ سفر راهیان نور انجام شده است و در مجموع هفت هزار و ۳۰۰ نفر به مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس سفر کرده‌اند.
سیاهپور در ادامه به فروش بلیت‌ پایانه‌های مسافرتی فارس اشاره کرد و گفت: در بخش پیش فروش بلیت‌های نوروزی تا امروز ۷۱هزار بلیت به‌صورت حضوری و ۲۹هزار بلیت نیز به صورت غیرحضوری به فروش رفته است که در مجموع حاکی از صدور ۱۰۰هزار بلیت است.
وی ابراز داشت: آمارها نشان می دهد در سال‌های گذشته بیش از ۶۰ درصد تصادفات در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق افتاده است؛ از همین رو هموطنان باید با آگاهی نسبت به موضوع، در این محدوده در رانندگی احتیاط و دقت بیشتری به خرج دهند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس از افرادی که قصد سفر در محور‌های مواصلاتی فارس را دارند درخواست کرد برای اطلاع دقیق از وضعیت راه ها با سامانه ۱۴۱ارتباط برقرار کنند.
۷۳۷۵/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
مشاور رییس جمهور با نماینده ولی فقیه در فارس دیدار کرد

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب