هشدار‌های پلیس فارس به مردم در روز طبیعت/توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های آب ممنوع
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

هشدار‌های پلیس فارس به مردم در روز طبیعت/توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های آب ممنوع

سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس با ارائه هشدار‌هایی پیرامون روز طبیعت (۱۳ فروردین)، از مردم خواست به توصیه‌های پلیس توجه کنند. به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، کارمند رتبه ۱۵ مهدی نعمایی سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس گفت: هر سال همزمان با ۱۳ فروردین و روز […]

سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس با ارائه هشدار‌هایی پیرامون روز طبیعت (۱۳ فروردین)، از مردم خواست به توصیه‌های پلیس توجه کنند.

به گزارش شیرازنیوز به نقل از YJC از شیراز، کارمند رتبه ۱۵ مهدی نعمایی سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس گفت: هر سال همزمان با ۱۳ فروردین و روز طبیعت با توجه به فرهنگ و سنن ایرانی، مردم برای تفریح و شادمانی به دامن طبیعت می‌روند تا جشن طبیعت و نو شدن زندگی را در کنار یکدیگر با شادمانی برگزار کنند و تعطیلات نوروزی را با شادی و سرور در طبیعت به پایان ببرند.

وی افزود: بی شک در این روز حجم مسافرت‌های درون و برون شهری افزایش می‌یابد و تا حدودی ترافیک شهری و جاده‌ای تغییرات محسوسی را تجربه می‌کنند، بنابراین فرماندهی انتظامی استان فارس به اطلاع عموم شهروندان می‌رساند، امسال نیز پلیس همچون سال‌های گذشته همگام و همدوش با مردم ضمن بسیج همه امکانات و نیرو‌های خدوم خود به برقراری نظم و امنیت جشن طبیعت و تسهیل در ترافیک شهری و جاده‌ای می‌پردازد.

این مقام انتظامی از مردم استان فارس خواست ضمن همکاری با نیروی انتظامی، قانون و مقررات را رعایت کرده و با حفظ خونسردی هنگام رانندگی در ترافیک درون و برون شهری، روز طبیعت و جشن نو شدن زندگی را بر خود و خانواده‌های خود تلخ نکرده و اوقات خوب و خوشی را برای خود و دیگران رقم بزنند و توصیه‌ها و هشدار‌های پلیس را همیشه مد نظر داشته باشند.

سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس به شهروندان توصیه کرد: هنگام خروج از منزل درها، پنجره ها، نورگیر‌ها و ورودی‌های پشت بام را با حصار و قفل‌های استاندارد محکم کنند، از نگهداری طلا و وجوه نقد و اسناد و مدارک در منزل جدا خودداری کرده و برای این منظور از صندوق امانات بانک‌ها استفاده کنند.

این مطلب را هم ببینید
پفک خیرات شده، چندین نفر را در شهرستان فسا مسموم کرد

نعمایی تاکید کرد: مردم از حمل پول نقد به میزان زیاد خودداری کرده و از خدمات بانکی برای نقل و انتقال وجوه استفاده کنند.

وی با اشاره به اینکه شهروندان وسایل گران قیمت نظیر دوربین و رایانه همراه و نیز وجوه نقد را در خودرو در معرض دید قرار ندهند، تصریح کرد: در نقاط تفریحی و مذهبی برای پارک خودرو خود از پارکینگ‌های عمومی استفاده کرده و به کودکان خود بیاموزید افراد غریبه هرگز قابل اعتماد نیستند.

این مقام مسئول ادامه داد: در هنگام مراجعه افرادی با عنوان ماموران انتظامی یا خدماتی به شما، در اولین اقدام از آن‌ها کارت شناسایی مطالبه کنید و در صورت نپذیرفتن تقاضای شما به سرعت با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

سرپرست اداره آموزش همگانی معاونت اجتماعی پلیس فارس با بیان اینکه رانندگان در صورت بارش باران و در نتیجه لغزنده شدن معابر، نکات ایمنی و سرعت مطمئنه را رعایت کنند، گفت: مدارک رانندگی شامل کارت خودرو، گواهی نامه رانندگی را همراه خود داشته باشید و در هنگام رانندگی رعایت فاصله طولی و سرعت مناسب با دیگر خودرو‌ها بهترین راه برای پیشگیری از بروز تصادفات رانندگی است.

وی افزود: با توجه به شرایط نامساعد جوی در سطح استان، مهم‌ترین درخواست از کسانی که به دامان طبیعت مراجعه می‌کنند این نکته است که در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌های آب قرار نگیرند و قبل از تاریکی هوا مراجعه و بازگشت را به ساعات پایانی شب نگذارند.

انتهای پیام/چ

هشدار‌های پلیس فارس به مردم در روز ۱۳ فروردین 

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب