سیل به ۹۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری فارس خسارت زد
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

سیل به ۹۵۰۰ واحد مسکونی و تجاری فارس خسارت زد

به گزارش ایرنا، سید علی نقی طبیب لقمانی دوشنبه در جمع خبرنگاران ابراز داشت: از این تعداد یک هزار و ۹۴۰ واحد به تجدید بنا و ۳ هزار و ۷۰۲ واحد به تعمیر نیاز دارند.وی با بیان اینکه در شهر شیراز ۲۸۳ واحد سیل زده به بازسازی نیاز دارند، افزود: ۲۹۷ واحد نیازمند تعمیرات هستند […]

به گزارش ایرنا، سید علی نقی طبیب لقمانی دوشنبه در جمع خبرنگاران ابراز داشت: از این تعداد یک هزار و ۹۴۰ واحد به تجدید بنا و ۳ هزار و ۷۰۲ واحد به تعمیر نیاز دارند.
وی با بیان اینکه در شهر شیراز ۲۸۳ واحد سیل زده به بازسازی نیاز دارند، افزود: ۲۹۷ واحد نیازمند تعمیرات هستند و بیشترین خسارت ها در شهرک سعدی رخ داده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس افزود: در روستاهای استان نیز ۴ هزار و ۲۹۸ واحد به تعمیر نیاز دارند و ۳ هزار و ۲۸۵ واحد باید بازسازی شوند.
لقمانی همچنین درباره خسارت به بخش تجاری استان فارس نیز بیان داشت: ۸۵ واحد تجاری در استان فارس تخریب شده و ۲۳۷ واحد نیازمند تعمیر است؛ افزون بر این در این بخش، باید ۲۲ واحد روستایی بازسازی شود و ۱۵۲ واحد تعمیر به تعمیر نیاز دارد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس با اشاره به نحوه بازسازی و تعمیر واحدهای آسیب دیده گفت: از هشتم فروردین برای واحدهای آسیب دیده پرونده تشکیل و مدارک جمع آوری شده است و پس از تعطیلات نوروز، افراد برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی می‌شوند.
طبیب لقمانی افزود: طبق مصوبه کشور به آسیب دیدگان سیل در شهرها ۵۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۲ میلیون تومان بلاعوض و در روستاها ۴۰ میلیون تومان تسهیلات و ۱۰ میلیون تومان بلاعوض پرداخت می‌شود.
پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن ۱۹ کشته ، ۱۰۷ مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت. ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه از جمله منطقه سعدی و روستای کرونی با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند.
۷۳۷۵/ ۲۰۲۷

این مطلب را هم ببینید
میزبانی خانه تاریخی گراش از مسافران نوروزی

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب