طغیان رودخانه در اقلید خسارت به همراه داشت
دوشنبه 1 آوریل 2019 2 سال قبل

طغیان رودخانه در اقلید خسارت به همراه داشت

محسن شریفی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سیلاب سبب تخریب پل ورودی شهر، زیرساخت ها، کانال های آبرسانی، خطوط برق، سالن های ورزشی و آسفالت معابر شد و با تخریب یک واحد دامداری سبب تلف شدن ۳۸ راس دام شد.دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اقلید ادامه داد: برای […]

محسن شریفی شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این سیلاب سبب تخریب پل ورودی شهر، زیرساخت ها، کانال های آبرسانی، خطوط برق، سالن های ورزشی و آسفالت معابر شد و با تخریب یک واحد دامداری سبب تلف شدن ۳۸ راس دام شد.
دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان اقلید ادامه داد: برای جلوگیری از بروز حادثه و با هماهنگی سازمان های مربوط منازل ۱۰۳خانوار در معرض سیل تخلیه و در مناطق امن اسکان داده شدند.
وی ادامه داد: با تخریب پل ورودی و اصلی شهر اقلید از سمت سورمق، جهت تردد و بسته نشدن مسیر ارتباطی، یک راه انحرافی ایجاد شده است.
شریفی گفت: سیلاب روز دوشنبه همچنین هشت روستا را احاطه کرد و موجب آبگرفتگی افزون بر پنج هزار هکتار از اراضی کشاورزی و باغ ها و قطع آب شرب پنج روستا و بخشی از شهر دژکرد به علت تخریب سیستم آبرسانی این شهر شد.
وی ادامه داد: سیل همچنین سبب تخریب هفت پل در جاده های شهرستان و ریزش کوه در گردنه امامزاده اسماعیل شد.
شریفی گفت: این سیل همچنین به ۷۰۰ واحد مسکونی در شهرستان خسارت زد که میزان این آسیب ها بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد است.
وی به مردم توصیه کرد از تردد در حاشیه رودخانه ها و پل های در معرض خطر پرهیز کنند و اخبار موثق را از خبرگزاری های معتبر دریافت کنند.
شهرستان اقلید در ۲۶۰ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.
۹۷۷۲/ ۲۰۲۷

منبع

این مطلب را هم ببینید
کشف و معدوم سازی مواد غذایی فاسد/ پلمب ۲۱ مرکز عرضه مواد غذایی در جهرم
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب