توسعه همکاری استان فارس و قطر امنیت مشترک را به همراه دارد
پنج‌شنبه 2 می 2019 2 سال قبل

توسعه همکاری استان فارس و قطر امنیت مشترک را به همراه دارد

شیراز – استاندار فارس گفت: توسعه همکاری های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی میان کشور قطر و استان فارس امنیت مشترک را به وجود می آورد.

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از مهر، به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت الله رحیمی در دیدار رئیس دفتر امیر قطر با بیان اینکه مردم این استان با کشورهای حاشیه خلیج فارس ارتباطات فرهنگی دیرینه ای دارند، اظهارداشت: فارس شناسنامه ایران و نمونه کوچک ایران محسوب می‌شود و ارتباط هر کشوری با این استان به منزله ارتباط با کشور ایران خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه مردم این استان و کشور قطر دارای اشتراکات دینی و فرهنگی هستند، تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران به انسانیت توجه دارد و همواره به همسایگان خود وفادار است.
وی ادامه داد: ایران در تاریخ ۲۰۰ سال گذشته خود هیچگاه به کشوری تجاوز نظامی و تعرض نکرده است و تنها در اندیشه حفظ امنیت خود و همسایگان مان هستیم.
استاندار فارس با بیان اینکه فرصت‌های سرمایه گذاری قابل توجهی در این استان در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی، معدنی و گردشگری وجود دارد، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امنیت سرمایه گذاری را تأمین می‌کند و شرایط مطلوبی برای سرمایه گذاری فراهم شده است.
رحیمی اظهار امیدواری کرد در آینده با سفرهای رسمی هیأت‌های ایرانی و قطری، زمینه سرمایه گذاری‌های گسترده‌تری فراهم شود.
رئیس دفتر امیر قطر نیز در این دیدار با بیان اینکه ارتباط مردم قطر و فارس از گذشته مستحکم بوده است، افزود: امنیت سرمایه گذاری به شکل مناسبی در استان فارس وجود دارد و موانع موجود قابل رفع است.
شیخ راشد الدوسری با تاکید بر اینکه حمایت جمهوری اسلامی ایران از قطر در شرایط سخت، هرگز از نظر مسئولین و مردم قطر فراموش نخواهد شد، گفت: آماده گسترش هر چه بیشتر همکاری‌های اقتصادی با استان فارس هستیم.

این مطلب را هم ببینید
استاندار فارس: افکار عمومی باید در جریان اقدامات دولت قرار گیرد

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب