صادرات تک‌محصولی تاثیر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد
یکشنبه 13 ژانویه 2019 2 سال قبل

صادرات تک‌محصولی تاثیر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد

[ad_1] استاندار فارس گفت: صادرات تک‌محصولی سبب فشار مضاعف تاثیر تحریم‌ها بر کشور و استان می‌شود. به گزارش ایلنا، عنایت‌الله رحیمی در بیست و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس با بیان اینکه تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش‌خصوصی یکی از بهترین تصمیماتی است که برای رونق بخش خصوصی اتخاذ شده، […]

[ad_1]

صادرات تک‌محصولی تاثیر تحریم‌ها را افزایش می‌دهد

استاندار فارس گفت: صادرات تک‌محصولی سبب فشار مضاعف تاثیر تحریم‌ها بر کشور و استان می‌شود.

به گزارش ایلنا، عنایت‌الله رحیمی در بیست و ششمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان فارس با بیان اینکه تشکیل شورای گفت‌وگوی دولت با بخش‌خصوصی یکی از بهترین تصمیماتی است که برای رونق بخش خصوصی اتخاذ شده، گفت: ارسال جمع‌بندی و مباحث این جلسات به شورای گفت‌وگوی کشور می‌تواند از دستاوردهای مهم این جلسات باشد.

استاندار فارس با اشاره به اینکه شفافیت لازم در بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها  مشخص شود، افزود: برای رونق و حرکت به سمت جلو کشور نیازمند عواملی مانند قانون‌زدایی و بخشنامه‌زدایی هستیم چراکه افرادی که در بخش‌خصوصی فعالیت می‌کنند به‌دلیل اینکه روزانه با بسیاری از عوامل مواجه می‌شوند به‌خوبی با مسایل و مشکلات این بخش تسلط دارند می‌توانند گره‌گشای این بخش باشند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه قوانین ناسخ و منسوخ در کشور بسیار است بنابراین به کارگیری تجربه‌های فعالان بخش خصوصی می تواند ایرادات بخشنامه ها و موانع موجود  را رفع کند.

رحیمی خاطرنشان کرد: در بسیاری از کشورها دولت‌مردان با هدف ارز آوری به داخل کشور مشوق‌ها و امتیازاتی را برای بخش صادرات در نظر می‌گیرند.

استاندار فارس خواستار ایجاد تنوع فعالیت‌های اقتصادی درون کشور شد و گفت: از آنجاکه اقتصاد استان بر پایه کشاورزی است در نتیجه در این بخش برای کاهش فشار از روی دوش کشاورزی و ایجاد اشتغال نیازمندیم تا تغییراتی را در فعالیت‌هایمان ایجاد کنیم طوری‌که اکثر روستاییان و افرادی که به‌صورت سنتی فعالیت می‌کردند در حال ایجاد تغییر در روش‌های کاری خود هستند.

این مطلب را هم ببینید
شهرداری همچنان بسیج در مقابل کرونا/برگزاری آیین معنوی شب‌های قدر در خودرو‌ها ادامه دارد

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب