دستور استاندار به فرمانداران فارس:
ایجاد هفت هزار شغل تا پایان امسال در استان فارس
جمعه 18 ژانویه 2019 2 سال قبل

دستور استاندار به فرمانداران فارس: ایجاد هفت هزار شغل تا پایان امسال در استان فارس

[ad_1] استاندار فارس بر لزوم تحقق اشتغال با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال در این استان توسط فرمانداران شهرستان‌های مختلف با هدف ایجاد حداقل هفت هزار شغل تا پایان امسال تاکید کرد. به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی با اشاره به وجود بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی […]

[ad_1]


استاندار فارس بر لزوم تحقق اشتغال با استفاده از ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال در این استان توسط فرمانداران شهرستان‌های مختلف با هدف ایجاد حداقل هفت هزار شغل تا پایان امسال تاکید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، به نقل از استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی با اشاره به وجود بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی فعال در این استان، فرمانداران را مکلف کرد پس از تهیه لیست این بنگاه ها با رایزنی و تعامل در قالب یک کارگروه، زمینه ایجاد اشتغال افراد در این مراکز را فراهم کنند.

وی که در جمع فرمانداران شهرستان‌های فارس سخن می‌گفت، افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه اولویت همه باید اشتغال زایی برای جوانان به ویژه قشر تحصیلکرده بیکار باشد .

رحیمی تاکید کرد: جلب و جذب سرمایه های داخلی و خارجی و توجه به سرمایه گذاران یکی از مهمترین زمینه های ایجاد اشتغال است .

استاندار فارس تصریح کرد که با استفاده از تنها ۱۰ درصد از کل ظرفیت بنگاه‌های اقتصادی فعال در فارس، امکان ایجاد بیش از هفت هزار شغل در سراسر استان تا پایان امسال وجود دارد.

رحیمی با بیان اینکه نرخ ۸٫۷ درصد بیکاری استان که در سال های گذشته روندی کاهشی داشته و امروز نیز کمتر از میانگین بیکاری کشوری است، آماری امیدوار کننده و مطلوب محسوب می شود، گفت: در کنار این آمار که با در نظر گرفتن شاخص های خاصی به دست می آید، باید هر یک از فرمانداران  اسامی افرادی که با پیگیری و همراهی آنها در شهرستان مربوطه مشغول به کار شده اند را ارائه نمایند .

نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین تاکید کرد: مشوق ها و همکاری های لازم در راستای تسهیل امور بنگاه های اقتصادی که در این زمینه همکاری میکنند در دستور کار فرمانداران قرار گیرد .

استاندار فارس مدیریت منابع آب را از دیگر اولویت های مهم استان برشمرد و افزود: جلوگیری از حفر چاه های غیر مجاز، کنترل میزان بهره برداری از چاه های مجاز، توسعه آبیاری های نوین همچون آبیاری تحت فشار و زیر سطحی، توسعه و ترویج کاشت گیاهان کم آب بر و جایگزینی گیاهانی که بازدهی اقتصادی مناسبی دارند با همکاری فرمانداری ها و جهاد کشاورزی در شهرستان ها در دستور کار قرار گیرد .

رحیمی امنیت را مهمترین مولفه ایجاد آسایش در جامعه دانست و بر لزوم همکاری هر چه بیشتر فرمانداری ها با نیروی انتظامی، مجموعه دستگاه قضا و سایر دستگاه های امنیتی تاکید کرد .

وی با تاکید بر اینکه ورود دستگاه های نظارتی به زوایای پنهان و آشکار فعالیت دستگاه های اجرایی، فرمانداری ها، بخشداری ها، دهیاری ها و … مجاز، واجب و قابل قبول است، عنوان کرد: این امر زمینه ساز ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان، جلوگیری از رخدادهای احتمالی نا مناسب و صیانت از مدیران تلاشگرخواهد شد .

نماینده عالی دولت در استان فارس ایجاد نشاط و سر زندگی اجتماعی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: جامعه با نشاط و سر زنده می تواند به سمت تعالی و پیشرفت حرکت کند

وی از فرمانداران خواست ارتباط و تعامل صمیمانه با مردم را مدنظر قرار داده و انتقادات و مطالبات آنها را بشنوند و صادقانه به تشریح شرایط بپردازند .

استاندار فارس با تاکید بر لزوم توانمندسازی پرسنل فرمانداری ها، ارتباط مستمر و تعامل مثبت با ائمه جمعه، تامین رفاهیات کارکنان فرمانداری ها، افزایش بانوان در پست های مدیریتی، آمادگی برای سفرهای نوروزی در استان را نیز مورد تاکید قرار داد.

رحیمی همچنین با اشاره به نزدیک شدن ایام الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به تلاش های ناکام دشمنان و معاندان برای خدشه وارد کردن به این جشن ها اشاره و خاطرنشان کرد: تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی و مقایسه این دستاوردها در حوزه های مختلف با پیش از انقلاب در دستور کار همه فرمانداران قرار گیرد .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
«چاووش چهل سالگی» در شیراز طنین‌انداز می‌شود[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب