تعیین تکلیف پرونده‌های صنایع راکد در فارس
چهارشنبه 16 ژانویه 2019 2 سال قبل

تعیین تکلیف پرونده‌های صنایع راکد در فارس

[ad_1] مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک های صنعتی استان فارس از تعیین تکلیف ۵۸ پرونده راکد مربوط به صنعتگران و همچنین فسخ ۱۷ قرارداد به شکل قطعی در فارس خبر داد. به گزارش ایسنا منطقه فارس خالد فتوحی چهارشنبه ۲۶ دیماه در حاشیه جلسه هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و […]

[ad_1]

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک های صنعتی استان فارس از تعیین تکلیف ۵۸ پرونده راکد مربوط به صنعتگران و همچنین فسخ ۱۷ قرارداد به شکل قطعی در فارس خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه فارس خالد فتوحی چهارشنبه ۲۶ دیماه در حاشیه جلسه هیئت حل اختلاف و داوری سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران در استان فارس، گفت: در این جلسه ۵۸ پرونده راکد مربوط به صنعتگران و بیش از ۱۶۵ هزار مترمربع زمین شهرک و نواحی صنعتی فارس رسیدگی و تعيين تكليف شد.

او با بیان اینکه پرونده ها مربوط به متقاضیانی است که سالهای قبل از ۹۲ با شرکت شهرک های صنعتی فارس قرارداد منعقد کرده اند، گفت: با بررسی این پرونده‌ها درنهایت ۱۷ پرونده منجر به فسخ قطعی و ۳۰ پرونده منجر به اعطاي مهلت شد.

فتوحی همچنین گفت: در این روند رسیدگی که به مدت ۲ روز و با حضور مدیرکل شرکت شهرکهای صنعتی فارس و داوران هیئت حل اختلاف مرکز برگزار شد، ۵ پرونده منجر به تجديد وقت، ۳ پرونده منتهی به انصراف و ۳ پرونده نيز از دستوركار خارج شد .

وی گفت: براین اساس حدود ۶۳۳ هزار و هفتاد و یک مترمربع اراضی در شهرک‌های صنعتی که متقاضیان آنها پس از گذشت مهلت قانونی و اخطارهای مختلف و اعطای مهلت مجدد نسبت به ساخت‌وساز اقدام نکرده بودند، بازپس‌گیری و آزاد شد تا به متقاضیانی که توان و شرایط لازم برای ایجاد واحد صنعتی دارند واگذار شود .

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بابیان اینکه تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فسخ و آزادسازی آن‌ها از برنامه‌های مهم است گفت: با واگذاری اراضی راکد به متقاضیان دیگر، روند ساخت‌وساز و اجرای طرح‌های صنعتی شتاب می‌گیرد .

وی تصریح کرد: با نظارت بر روند ساخت‌وساز واحدهای صنعتی و تعیین فرصت قانونی و مهلت برای ساخت‌وساز، امکان بورس‌بازی زمین و سوءاستفاده افراد سودجو در فضای شهرک‌های صنعتی فارس وجود ندارد .

فتوحی اضافه کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس بر اساس دستورالعمل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و در راستای انجام تعهدات طرف‌های قرارداد، پس از دو مرحله ارسال اخطاریه و تجدید وقت، نسبت به تعیین تکلیف قراردادهای راکد و فعال کردن مطلوب اراضی غیرفعال در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در نشست هیأت حل‌اختلاف و داوری اقدام می‌‌کند .

وی عدم دریافت پروانه ساختمانی، عدم ساخت‌وساز، عدم اخذ پروانه پایان کار، بدهی مالی، بدهی حق شارژ و گاز، انقضا اعتبار یا ابطال جواز تأسیس و عدم انعقاد قرارداد و تحویل را ازجمله موارد تخلف طرف‌های قرارداد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی اعلام کرد.

مدیر حقوقی و امور قراردادهای شرکت شهرک‌های صنعتی فارس تعیین‌تکلیف قراردادهای راکد و غیرفعال از طریق هیئت حل‌اختلاف و داوری را یک راهکار تخصصی برای برخورد با واحدهای متخلف بدون ارجاع به مراجع قضایی دانست و خاطرنشان کرد: فسخ قراردادهای راکد و غیرفعال در شهرک‌های صنعتی با جدیت دنبال خواهد شد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
پرداخت ۵۱ میلیارد ریال تسهیلات به مددجویان فارس

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب