استاندار فارس در مراسم گرامیداشت روز پرستار:
پرستاران حرفه‌ای لازمه توسعه توریسم سلامت است
شنبه 19 ژانویه 2019 2 سال قبل

استاندار فارس در مراسم گرامیداشت روز پرستار: پرستاران حرفه‌ای لازمه توسعه توریسم سلامت است

[ad_1] استاندار فارس تاکید دارد که وجود پرستاران حاذق و حرفه‌ای، لازمه‌ی توسعه توریسم سلامت به عنوان یکی از اهداف مد نظر در استان فارس است. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی شنبه ۲۲ دیماه در مراسم گرامیداشت روز پرستار، ضمن تبریک روز ولادت حضرت زینب(س) گفت: […]

[ad_1]


استاندار فارس تاکید دارد که وجود پرستاران حاذق و حرفه‌ای، لازمه‌ی توسعه توریسم سلامت به عنوان یکی از اهداف مد نظر در استان فارس است.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی استانداری فارس، عنایت‌الله رحیمی شنبه ۲۲ دیماه در مراسم گرامیداشت روز پرستار، ضمن تبریک روز ولادت حضرت زینب(س) گفت: توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می شود.

او ادامه داد: برخورداری از متخصصان پزشکی، پرستاران حاذق، مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم سلامت را فراهم کند .

رحیمی با اشاره به خدمات ارزنده پرستاران در فارس و کشور، گفت: خاطره تلاش ها و ایثارگری های آنها به ویژه در ایام دفاع مقدس و پرستاری از  ایثارگران جبهه و جنگ فراموش نشدنی است و قطعا به عنوان برگی زرین در فعالیت های این عزیزان و تاریخ انقلاب و نظام اسلامی ایران است.

وی افزود: پرستاران عزیز باید به آن دوران افتخار کنند چرا که توانستند ایثارگرانه در راه دفاع از انقلاب، نظام و کشور همتی والا و تلاشی مضاعف داشته باشند .

استاندار فارس با تاکید بر اینکه پرستاران از آسایش و رفاه خود می گذرند تا آرامش و آسایش و سلامتی را برای دیگران به ارمغان بیاورند، این ایثارگری را درخور تقدیر و شایسته سپاس دانست و افزود: بی گمان جامعه نیز ارزشمندی این شغل شریف را به خوبی دریافته است .

رحیمی با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰ هزار پرستار در استان فارس، گفت: حدود ۷۵۰۰ پرستار در بخش دولتی و ۲۵۰۰ پرستار در بخش خصوصی مشغول به کار هستند.

او ادامه داد: فعالیت این جامعه بزرگ که مبتنی بر  علم، تخصص و رعایت اخلاق انسانی است قطعا بیانگر آنست که پرستاران توانمندی در کشور پرورش یافته اند که  حتی در پرستاری از بیماران خارجی مراجعه کننده به مراکز درمانی استان، موفق بوده و با رفتار انسانی و اسلامی خود ترویج کننده فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و عواطف ایرانی هستند.

استاندار فارس ادامه داد: این مراجعه کنندگان پس از بازگشت به کشورهای خود  بیان کننده  رفتار شما در جوامع دیگر و  تشویق کننده دیگران برای تکرار این مراجعات و نهایتا رفع نیازهای درمانی در کشور و استان ما خواهند بود .

نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه جامعه پرستاری ما با مشکلات زیادی مواجه است و هنوز مطالباتی برای دستیابی به عدالت در خصوص مدت زمان کار، مباحث رفاهی و حقوق و مزایا دارد، عنوان کرد: بهبود این شرایط و تحقق خواسته های به حق و قانونی جامعه پرستاری همواره مد نظر دولت تدبیر و امید بوده و در استان نیز  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری مدیریت ارشد استان در دستور کار قرار خواهد گرفت .

وی بیان کرد: توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می گردد زیرا با دارا بودن متخصصان، پرستاران حاذق،  مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم درمانی را فراهم می کند .

استاندار فارس توسعه توریسم سلامت و درمان را یکی از راه کارهای ایجاد اشتغال در استان فارس به ویژه برای اقشار تحصلیکرده دانست و خاطرنشان کرد: قطعا برنامه های مناسب و همه جانبه ای برای تقویت این ظرفیت استان در جهت ایجاد ثروت ملی و استانی را در دستور کار قرار خواهیم داد .

رحیمی همچنین گفت: حضرت زینب(س) تکمیل کننده نهضت عاشورا و عاشورا به تعبیر بزرگان دین و امام خمینی(ره) اسلام را زنده نگه داشته است؛ بنابراین پرستاران عزیز باید منتصب شدن به این بانوی بزرگوار را گرامی بدارند .

استاندار فارس با بیان اینکه حضرت زینب(س) از کودکی تا انتهای زندگی پر برکت خود همواره در تلاش بود تا بتواند احیاگر دین اسلام باشد، عنوان کرد: ایشان از کودکی بعد از شهادت مادر بزرگوارشان، پرستاری از برادران و خواهر و پدر را تجربه کردند و با مهربانی و عطوفت توانستند الگوی نمونه ای برای زن مسلمان و همه بانوان جهان باشند .

رحیمی با تاکید بر اینکه مفتخریم بزرگان دین همچون حضرت زهرا(س) و حضرت زینب (س) الگوی زنان امروز جامعه ما هستند، گفت: تاسی به این بزرگان و تلاش در جهت انطباق با سیره اخلاقی و رفتاری آنها باید  ملاک عمل همگان قرار گیرد.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
آغاز ثبت‌نام آزمون استخدام دستگاه‌های اجرایی توسط جهاددانشگاهی[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب