/دیدار استاندار فارس با هیئت رئیسه دانشگاه شیراز/
رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز/
نادگران: فعالیت ۲۱۵ مرکز دانشگاهی در فارس
شنبه 19 ژانویه 2019 2 سال قبل

/دیدار استاندار فارس با هیئت رئیسه دانشگاه شیراز/ رحیمی: تقویت نقش‌آفرینی دانشگاه شیراز/ نادگران: فعالیت ۲۱۵ مرکز دانشگاهی در فارس

[ad_1] اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شیراز با استاندار جدید فارس دیدار و پیرامون مباحث مرتبط با آموزش عالی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های دانشگاهی، گفت و گو کردند. به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دانشگاه شیراز، حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز در دیدار با استاندار فارس، بر آمادگی این دانشگاه برای […]

[ad_1]


اعضای هیئت رئیسه دانشگاه شیراز با استاندار جدید فارس دیدار و پیرامون مباحث مرتبط با آموزش عالی و راهکارهای ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌های دانشگاهی، گفت و گو کردند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از دانشگاه شیراز، حمید نادگران، رئیس دانشگاه شیراز در دیدار با استاندار فارس، بر آمادگی این دانشگاه برای همکاری‌های علمی و فنی با دستگاه‌های اجرایی تاکید کرد.

نادگران گفت: هم اینک ۲۱۵ مركز آموزش عالي و پژوهشي در استان فارس فعال است و دانشگاه شيراز مسئوليت نظارت و ارزيابي اين مراكز را بر عهده دارد.

او با بیان اینکه استانداري نقش و جايگاه ويژه‌ای در پيشبرد اهداف آموزشي، پژوهشي و فناوري اين مراكز دارد، بررسي راهكارهاي ارتقاي كيفي آموزش عالي در استان و حضور موثر مراكز دانشگاهي در رفع چالش ها و تبادل نظر در شوراي دانشگاه هاي استان را بسيار ضروري برشمرد .

نادگران بر توجه بيشتر به مسائل دانشگاه در حوزه هاي مختلف به ويژه حوزه دانشجويي ، تقويت ارتباطات بين المللي و معرفي توانمندي هاي دانشگاه در عرصه هاي جهاني تاكيد كرد .

استاندار فارس نیز دانشگاه شیراز را یکی از ظرفیت‌های فارس و ایران برشمرد و گفت: جايگاه برجسته علمي دانشگاه شیراز با تلاش و كوشش اساتيد و جامعه دانشگاهي از گذشته تا امروز محقق شده كه قابل تقدير است .

عنایت الله رحیمی با بيان اينكه دانشگاه شيراز بايد اين نقش آفريني را بيش از گذشته تقويت كند، خاطرنشان كرد: امروزه جهان به سمت بهره گيري از نيروهاي آموزش ديده و تحصيل كرده در دانشگاه ها حركت كرده است و اين اقدام مي تواند زمينه ساز ايجاد رفاه و توسعه در كشور باشد .

استاندار فارس با تاكيد بر اينكه جهان پيشرفته امروز بر استفاده از خلاقيت، تفكر، انديشه و علم تكيه كرده است، عنوان كرد: بهره گيري از اين توانمندي ها، ثروت و ارزش اقتصادي ايجاد خواهد كرد و مقايسه درآمد حاصل از يك بشكه نفت با آنچه از ايجاد يك محصول علمي حاصل مي شود به خوبي نشان دهنده اهميت جايگاه علم در امور اقتصادي است .

رحيمي ادامه داد: استفاده از بهره هاي علمي بر خلاف منابع معدني و.. نه تنها سبب نقصان نخواهد شد بلكه به تقويت و افزايش بهره دهي آن مي انجامد .

وي وجود نيروهاي جوان و دانشگاه هاي برجسته اي همچون دانشگاه شيراز و دانشگاه علوم پزشكي شيراز را فرصتي مغتنم دانست و اظهار كرد: آموزش هاي دانشگاهي بايد هدفمند بوده و زمينه ايجاد جايگاه مناسب براي فارغ التحصيلان را در جامعه ايجاد كند .

استاندار فارس با بيان اينكه دانشگاه شيراز مي تواند به توسعه كشور و استان فارس كمك كند، به وجود ظرفيت هاي آشكار و پنهان در اين مركز علمي اشاره و اضافه کرد: دانشگاه بايد به سمت تقويت و توسعه ظرفيت هاي آشكار و برنامه ريزي براي ظرفيت هاي نهفته پيش برود .

وی با تاکید بر لزوم پيوند بخش هاي مختلف صنعتي، معدني، كشاورزي، نفت و گاز و… با دانشگاه، اين تعامل را سبب تقويت بنيه اقتصادي دانشگاه و همچنين تربيت فارغ التحصيلاني كه آموزش هاي عملي ديده اند دانست و نقش آفريني دانشگاه در حوزه هاي معرفتي و شناختي را مهم توصيف و اضافه کرد: اين نقش آفريني سبب تعالي و حركت جامعه خواهد شد .

استاندار فارس گستردگي واحدهاي دانشگاهي بدون در نظر گرفتن كيفيت را يك آسيب دانست و عنوان كرد: كميت بدون در نظر گرفتن كيفيت سطح علمي دانشگاهيان و دانشجويان را كاهش داده و اساتيد را از پرداختن به تحقيق و پژوهش باز مي دارد .

وي با تاكيد بر اينكه دانشگاه نياز به سرزندگي و نشاط دارد و بايد دانشجوياني، نقاد، شجاع و ظلم ستيز پرورش دهد كه حاضرند براي دفاع از عقايد خود تلاش كنند، يادآور شد: اين شاخص ها بايد در بستر و چارچوب قانوني تعيين شده شكل بگيرد و همه گروه ها و تشكل هاي دانشگاهي در اين چارچوب فعاليت كنند .

رحيمي با اشاره به اهميت نقد منصفانه در جامعه، بيان كرد: دانشگاه محيطي براي بيان عقايد، انتقادات و تضارب آرا است كه اين امر مي تواند موجبات پويايي در فضاي دانشگاهي و جامعه را فراهم آورد .

استاندار فارس بر لزوم پرورش افرادي كه به عنوان سفيران دانشگاه شيراز به ساير كشورها مي روند تاكيد كرد و گفت: پذيرش دانشجويان خارجي علاوه بر درآمدزايي ، آموزش و تعامل، سبب شناساندن فرهنگ غني ايراني اسلامي و ايجاد دلبستگي نسبت به كشورمان خواهد شد .

رحیمی با تاكيد بر اهميت تقويت روابط بين المللي دانشگاه ، خاطرنشان كرد: برگزاري همايش ها، كنگره ها و كنفرانس هاي بين المللي از سوي دانشگاه شيراز علاوه بر تقويت ارتباطات و ديپلماسي علمي دانشگاه، علم را با اقتصاد پيوند داده و اقتصاد شهر و استان را تحت تاثير قرار مي دهد .

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
عناوین ایام فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اعلام شد[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب