شهردار شیراز: ۷۰ درصد از ساخت و سازها در محله سعدی فاقد پروانه است
سه‌شنبه 14 می 2019 2 سال قبل

شهردار شیراز: ۷۰ درصد از ساخت و سازها در محله سعدی فاقد پروانه است

شیراز-ایرنا- شهردار شیراز گفت: دلیل اینکه محله سعدی در سیل اخیر این شهر آسیب بیشتری دید این است که مشکل این محله ساختاری است و مربوط به سیل نیست به گونه ای که ۷۰ درصد از ساخت و سازهای این منطقه فاقد پروانه است.

به به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از ایرنا حیدر اسکندرپور، سه شنبه در دیدار با رئیس کل دادگستری استان فارس افزود: در محله سعدی با ۲ مشکل شهرسازی و فنی مواجه هستیم به صورتی که در اغلب ساخت و سازهای این محله اصول فنی رعایت نشده است.
وی بیان کرد: مجموعه شهرداری شیراز در جریان سیل روزهای پنجم و ششم فروردین ۹۸ تلاش بسیاری کرد تا آثار سیل را در همان روزهای نخست از سیمای شهر پاک کند تا شهر هر چه زودتر به حالت عادی خود باز گردد.
اسکندرپور ادامه داد: پس از وقوع سیل با برخی اظهار نظرهای زود هنگام و غیر کارشناسی، خسارت معنوی بسیاری بر شهرداری شیراز وارد شد اما من به عنوان شهردار شیراز ترجیح دادم در ۲ هفته اول اظهار نظری نداشته باشم و به جای اظهار نظر غیر کارشناسی با کار و تلاش، شهرمان و زندگی مردم خسارت دیده را به حالت اول برگردانیم.
وقوع سیل در پنجم و ششم فروردین ماه ۹۸ در شیراز، جان ۲۱ نفر را گرفت و ۱۶۴ نفر را مصدوم کرد، افزون بر این بسیاری از افراد در این سیل منازل خود را در محله سعدی و زمین های پایین دست سیل از دست دادند و به تعدادی از خودروها آسیب وارد شد.

**رضایت مردم، شرط انتصاب مدیران شهرداری است
شهردار شیراز در بخش دیگری از مطالب خود بر دفاع از حقوق شهروندان و تاثیرگذاری رضایتمندی مردم در انتصاب مدیران سازمان ها و اداره های زیرمجموعه این شهرداری تاکید و بیان کرد: بر رعایت حقوق مردم اصرار دارم و هرگز راضی به تضییع حق شهروندان نخواهم بود.
اسکندرپور اظهار داشت: شهرداری، ویترین دولت و حاکمیت است، نوع عملکرد این دستگاه در میزان رضایتمندی مردم از حاکمیت تاثیر دارد از این رو میزان رضایتمندی مردم را باید ملاک عمل قرار داد.
شهردار شیراز افزود: از سال ۹۸ میزان رضایتمندی مردم در انتصاب و جا به جایی مدیران شهرداری تاثیر خواهد داشت و نظر مردم را ملاک عمل خود قرار خواهیم داد.
وی، حفظ منافع شهر و حقوق شهروندان را جز اولویت های این نهاد دانست و گفت: با سرمایه گذاری در شهر موافق، اما با رانت مخالفیم و شخصا حاضر نیستم سندی را امضا کنم که رانتی برای یک مجموعه به ارمغان بیاورد.
شهردار شیراز ادامه داد: سرمایه اجتماعی نظام، اعتماد مردم است و در مجموعه شهرداری می کوشیم که این سرمایه را بهبود ببخشیم.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸

این مطلب را هم ببینید
توزیع 40 هزار اصله درخت در مناطق شهرداري شیراز

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب