جشن گل نرگس، سرشماری پرندگان و درختکاری در قرار سبز چهارم دی ماه
پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019 2 سال قبل

جشن گل نرگس، سرشماری پرندگان و درختکاری در قرار سبز چهارم دی ماه

[ad_1] فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته چهارم دی ماه فعالیت‌های مختلفی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند.  به گزارش خبرنگار مهر فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته چهارم دی ماه فعالیت‌های مختلفی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند.  گروه رفتگران طبیعت بهبهان، با حضور در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس این شهر، […]

[ad_1]

فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته چهارم دی ماه فعالیت‌های مختلفی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند. 

به گزارش خبرنگار مهر فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته چهارم دی ماه فعالیت‌های مختلفی در راستای حفظ محیط زیست انجام دادند. 

گروه رفتگران طبیعت بهبهان، با حضور در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس این شهر، ضمن برپایی نمایشگاه محیط زیستی، حمایت خود را از این جشنواره و ثبت ملی نرگسزار بهبهان اعلام کردند. از جمله فعالیت های انجام شده در این نمایشگاه محیط زیستی نقاشی چهره کودکان با نمادی از حیوانات، نقاشی روی کاغذ با موضوعات محیط زیستی، نصب تابلو و نمادهای ساخته شده با در بطری، اجرای سرود محیط زیستی، ارائه کتاب و گل و گیاهان خانگی به بازدید کنندگان بود.

سومین دوره طرح مدارس جامع محیط زیستی به کوشش انجمن جوانان سپید پارس در دبستان شهید علیپور در کردشول شهر پاسارگاد استان فارس برگزار شد.

به کوشش انجمن بوم بانان گیل و دیلم و انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان، سرشماری پرندگان زیستگاه های لاهیجان در آب بندهای سوستان، بارکوسرا، پایین محله ناصرکیاده، کهنه رودپشت و استخر لاهیجان برگزار شد.

طرح ملی جنگلانه به کوشش گروه عاشقان طبیعت سروستان، تشکلها، عشایر، کوه نوردان و طبیعت دوستان با کاشت بذر درختان، گیاهان بومی، بادام کوهی، بنه، کُنار، گیاهان آنغوزه و جاشیر با همراهی منابع طبیعی و مرتع داری استان فارس به همراه نیروهای جهاد کشاورزی استان در کوه و مراتع تنگ غنیبی اجرا شد.

انجمن هواداران کارون زلال شوشتر و انجمن های محیط زیستی مسجد سلیمان در هفتمین جشنواره ملی گل نرگس در بهبهان، آموزش کاشت و برداشت دیدند و از سد های مارون و آریو برزن بازدید کردند.

این مطلب را هم ببینید
مهم‌ترین حوادث امروز ۱۴ آبان ماه سال ۹۸

به کوشش انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجد سلیمان و دیگر انجمن های مردم نهاد و با مشارکت اداره محیط زیست شهرستان برنامه کاشت نهال و بادام کاری در منطقه چال استران برگزار شد. در خاتمه نیز پاکسازی منطقه از زباله هم انجام شد.

دهمین گردهمایی دانش آموزی چالش نه به تولید زباله از مبدا به کوشش انجمن سفیران مهربانی اسفراین در فرهنگسرای شهرداری این شهر برگزار شد.

انجمن ناجیان نبض زمین برنامه آموزش استفاده از کیسه های پارچه ای به جای کیسه های پلاستیکی را در پیش دبستانی عطیه شهرستان ارومیه برگزار کرد.

به کوشش انجمن پاژین بانه، بخشی از پیش خطبه نماز جمعه شهرستان بانه در مسجد صلاح الدین ایوبی به اهمیت جنگل ها و معضلات قطع کردن آنها اختصاص یافت.

به کوشش گروه کوهنوردی صبا بادرود جاده دسترسی قله گنبد باز از زباله پاکسازی شد.

به مناسبت گرامیداشت یاد و خاطره شهدای طبیعت، شریف باجور، امید کهنه پوشی و میلاد ساقی عملیات پاکسازی درختان بلوط آلوده به آفت لورانتوس کوه خرمه به کوشش اعضای انجمن ناجی بلوط زاگرس برگزار شد.

با مشارکت روحانیون حوزه علمیه شیروان، هفتاد و چهارمین همایش پاکسازی گروه طنین پاکبانان شیروان در خیابان فاطمی شهرستان شیروان برگزار شد.

به کوشش طبیعت یاران روستای قدم آباد و عشایر تیره کوهی اقلید فارس، بخشی از طبیعت به زیر کاشت بذر دانه های جنگلی از نوع ارژن و بادام کوهی رفت. همچنین برنامه کاشت بذر دانه های جنگلی در بخشی از جنگلهای روستای امام زاده اسماعیل با هدف احیای جنگلها توسط اعضای طبیعت یاران این روستا انجام گرفت.

این مطلب را هم ببینید
روابط دیرینه‌ ایران و آلمان در حوزه فرهنگ و اقتصاد

دومین کارگاه آشنایی با حیات وحش منطقه گلستان در کردکوی برگزار شد. این کارگاه آموزشی که به کوشش تشکل جهان نما در مرکز پرورش مرال زاهد پور برگزار شد با استقبال اقشار مختلف بویژه دانش آموزان و دانشجویان همراه بود.

طرح ملی جنگلانه در استهبان به کوشش گروه مردمی دیده بان استهبان با مشارکت دبستان محیط زیستی یار مهربان انجام گرفت. در این برنامه حدود ۲۰۰ نفر از دانش آموزان به همراه والدین خود منطقه ای حدود سه هکتار را کُپه کاری کردند. در خاتمه برنامه نیز دانش آموزان سوگند نامه محیط زیستی خود را برای شرکت کنندگان خواندند.

شهروند دوستدار محیط زیست و حیات وحش پس از مشاهده یک عقاب طلایی نابالغ، این پرنده زخمی را جهت بررسی وضعیت سلامت و تیمار آن به انجمن حامیان طبیعت پاک شهرک انقلاب سپرد. این گونه ارزشمند که به شدت از ناحیه بال راست دچار آسیب شده بود، توسط متخصص انجمن تحت درمان قرار گرفت و پس از بهبودی کامل در پارک ملی دز رها سازی خواهد شد. این پنجمین پرنده شکاریست که توسط شهروندان جهت درمان و مداوا در اختیار انجمن قرار گرفته است.

به کوشش انجمن دارستان الوار اندیمشک و با همراهی شهردار و اهالی روستای نمک تلخه شهر بیدروبه برنامه کاشت بذر کُنار انجام گرفت. این برنامه با هدف توسعه فضای سبز در راستای جلوگیری از فرسایش خاک و احیای منابع طبیعی برگزار شد.

به کوشش انجمن دیده بان دوستداران محیط زیست مسجدسلیمان و مشارکت فعالین محیط زیست دو اصله نهال کُنار در منطقه دو راهی لالی به یاد دو جوان ناکام کاشته شد. این اقدام جهت ترویج فرهنگ کاشت نهال در یادبود درگذشتگان صورت گرفت.

این مطلب را هم ببینید
۲۰ توصیه مهم برای مقابله با انتقال کرونا ویروس

مجمع ملی سمن های جوانان کشور اول تا سوم بهمن ماه به میزبانی کرمان برگزار می شود. انتخابات این مجمع بزرگترین اتفاق در حوزه جوانان است که نخستین بار در کشور رخ می دهد.

به کوشش انجمن دیده بان جلگه سبز خوزستان آئین کاشت گل و درخت کاری در جوار مزار شهدای ارامنه با حضور مشاور هنری استاندار و مشارکت جمعی از فعالان حوزه محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان در آرامستان ارامنه اهواز برگزار شد. این برنامه به مناسبت آغاز سال نو میلادی و در راستای یادبود درگذشتگان اقلیت های مذهبی انجام گرفت.

به کوشش انجمن دوستداران طبیعت دشت بزرگ شوشتر و مشارکت مدرسه شهید محمود مرادی اسکندری، مسابقه نقاشی با موضوع طبیعت و محیط زیست برگزار شد. این مسابقه با حضور ۶۸ دانش آموز دختر و پسر برگزار شد که پس از معرفی نفرات برتر از آنان با اهدای جوایزی تقدیر خواهد شد.

به کوشش کمپین نجات طبیعت بیضا و مشارکت خانه فرهنگ بوم گردان پارس کاشت صدها بذر بادام کوهی انجام گرفت. این برنامه در طرح مرتعداری الگوئی چشمه انجیر در جاده قدیم بیضا به منظور غنی سازی مراتع برگزار شد.

انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید در راستای توانمند سازی اعضای خود در اتاق اصناف اقلید کارگاه آموزشی با عنوان آموزش کودکان دبستانی برگزار کرد که در این کلاس اعضا با فنون آموزشی آشنا شدند.

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب