نشست ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز
پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019 2 سال قبل

نشست ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروز

[ad_1] به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: نوروز امسال ، یک میلیون ۸۶۰ هزار نفر از اماکن و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی استان بازدید کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۶،  ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد. امیری افزود: اقامت و […]

[ad_1]

برپایی ستاد اجرایی خدمات سفر ویژه نوروزبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس گفت: نوروز امسال ، یک میلیون ۸۶۰ هزار نفر از اماکن و جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی استان بازدید کردند که این آمار نسبت به مدت مشابه سال ۹۶،  ۳۰ درصد افزایش را نشان می‌دهد.
امیری افزود: اقامت و اسکان مسافران نوروزی پارسال ، حدود دو میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بود که امسال با رشد ۳۴ درصد افزایش به سه میلیون و ۸۳۰ هزار نفر رسید.
وی ادامه داد: مجموعه حافظیه هم با ۵۰۰ هزار، مجموعه جهانی تخت جمشید با ۴۲۰ هزار نفر، مجموعه فرهنگی سعدیه با ۳۴۰ هزار نفر و مجموعه جهانی پاسارگاد با ۲۲۰ هزار بازدید کننده در رتبه‌های اول تا چهارم بازدید‌ها قرار گرفتند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای فارس هم گفت: بر اساس ۱۲۴ دستگاه تردد شمار، ۲۴ میلیون تردد ، نوروز امسال در جاده‌های استان ثبت شد که نسبت به نوروز پارسال ، سی درصد رشد داشته است.
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس هم بیان کرد: نوروز امسال به صورت ویژه به روستا‌های هدف گردشگری استان توجه خواهد شد.
فروزانی افزود: هم اکنون بیش از ۶۵ اقامتگاه بوم گردی و ۴۶ روستای هدف گردشگری در استان فارس فعالیت می‌کنند که طبق برنامه ریزی‌ها گردشگران نوروزی از این روستا‌ها بازدید خواهند کرد .
معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس گفت: جلسات ستاد اجرایی خدمات سفر استان فارس با هدف هم اندیشی و هم افزایی تا پایان امسال هر ۱۵ روز یک بار برگزار می‌شود.
در این جلسه دستور العمل هماهنگی و برنامه ریزی کمیته‌های ده گانه به اعضا ستاد ابلاغ شد.

[ad_2]

Source link

این مطلب را هم ببینید
افزایش رسمی قیمت نان ابلاغ شد/نرخ نان با توجه به افزایش نرخ آرد و سایر هزینه‌ها تغییر کرد
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب