۲۵ درصد از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، سهم مُهر و لامرد است
شنبه 19 ژانویه 2019 2 سال قبل

۲۵ درصد از عوارض آلایندگی پارس جنوبی، سهم مُهر و لامرد است

[ad_1] شیراز-ایرنا- نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵ درصد از عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی به این ۲ شهرستان جنوبی استان فارس اختصاص یافت. محسن علوی، شنبه به ایرنا بیان داشت: با پیگیری هایی که در مجلس دهم انجام شد و با استناد به قانون برنامه ششم توسعه […]

[ad_1]

شیراز-ایرنا- نماینده مردم شهرستان های مُهر و لامرد در مجلس شورای اسلامی گفت: ۲۵ درصد از عوارض آلایندگی صنایع پارس جنوبی به این ۲ شهرستان جنوبی استان فارس اختصاص یافت.

محسن علوی، شنبه به ایرنا بیان داشت: با پیگیری هایی که در مجلس دهم انجام شد و با استناد به قانون برنامه ششم توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور و همچنین قانون مالیات بر ارزش افزوده، شهرستان های مُهر و لامرد جزو مناطق حوزه آلایندگی صنایع پارس جنوبی شناخته شدند و این سهم در سال ۹۷ به آنها اختصاص می یابد.
وی افزود: این عوارض آلایندگی به نسبت جمعیت بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های شهرستان‌های لامرد و مُهر توزیع می‌شود و بر اساس قانون هر سه ماه یک بار این سهم اختصاص داده خواهد شد.
این نماینده مجلس ادامه داد: در تعیین سنجش آلایندگی ناشی از صنایع پارس جنوبی بر شهرستان های یاد شده، کارشناسان سازمان و اداره های کل محیط زیست استان‌های فارس و بوشهر همکاری داشتند و در نهایت این پیگیری ها در سال ۹۷ به نتیجه رسید.
صنایع گازی پارس جنوبی که در استان بوشهر واقع شده، بزرگ ترین منبع گازی جهان است که روی خط مرزی مشترک ایران قرار دارد، مساحت این میدان ۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع است که سهم متعلق به ایران سه هزار و ۷۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد.
ذخیره گاز این بخش از میدان ۱۴ تریلیون مترمکعب گاز به همراه ۱۸میلیارد بشکه میعانات گازی است که هشت درصد کل گاز دنیا و نزدیک به نیمی از ذخایر گاز کشور را شامل می شود.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸

این مطلب را هم ببینید
راه اندازی مرکز غربالگری سرطان در فسا

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب