عضو شورا: مطالبات وصول نشده شهرداری شیراز بیش از ۵۶۰میلیارد تومان است
سه‌شنبه 21 می 2019 2 سال قبل

عضو شورا: مطالبات وصول نشده شهرداری شیراز بیش از ۵۶۰میلیارد تومان است

شیراز-ایرنا-رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز گفت: ارزش ریالی پرونده های شهرداری شیراز که در دادگاه در حال پیگیری است بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان و چک های وصول نشده ۶۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار ایرنا عبدالرزاق موسوی، سه شنبه در نشست خبری افزود: تنها ارزش یکی از پرونده های حقوقی شهرداری شیراز که در دادگاه و مراکز قضایی در حال پیگیری است ۲۰۰ میلیارد تومان است که حاصل یکی از قراردادهای این نهاد است.
وی بیان داشت: هم اینک یک هزار و ۷۰۰ فقره چک وصول نشده در اختیار شهرداری شیراز قرار دارد که رقم آن در مجموع ۶۰ میلیارد تومان است.
موسوی، در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در طول یک سال گذشته در مجموع ۶۴ نشست کمیسیون برنامه و بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز برگزار شده که حاصل آن ۵۵ مصوبه بوده که ۴۵ مورد آن در صحن علنی شورای این شهر به تصویب نهایی رسیده است.
رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اینکه بودجه شهرداری شیراز در سال ۹۷در مقایسه با سال ۹۶ معادل ۳۱ درصد افزایش داشت، بیان کرد: بودجه این نهاد در سال ۹۷ حدود سه هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بود که حدود ۹۵ درصد آن محقق شد که با توجه به شرایط اقتصادی موجود کار بسیار مهمی بود.
وی ادامه داد: در بودجه سال ۹۷ تلاش شد سهم بودجه عمرانی به سمت هزینه های جاری سوق پیدا نکند و در نهایت هزینه های جاری شهرداری شیراز کنترل شد.
موسوی اضافه کرد: در برنامه پنج ساله سوم شیراز نیز یکسری تکالیف بر عهده شهرداری گذاشته شد که یکی از این تکالیف این بود که طرح های سال اول این برنامه در بودجه ۹۸ آورده شود که این کار انجام و همچنین مقرر شد که اگر قرار است اصلاحیه ای در برنامه پنج ساله سوم ایجاد شود تنها با رای دو سوم اعضای شورای اسلامی شهر شیراز صورت گیرد.
او افزود: ممیزی املاک شهرداری شیراز بیش از یک دهه است که انجام نشده و به همین سبب امسال تکلیفی برای شهرداری ایجاد شده که جدول زمان بندی ممیزی املاک شیراز را تهیه کند و بر اساس آن باید ۲۰ درصد ممیزی املاک شهرداری در سال ۹۸ انجام شود.
به گفته موسوی، همچنین شهرداری شیراز ملزم به ایجاد کمیته ای برای مدیریت فضای تبلیغات شهری تا پایان مردادماه ۹۸ شده است.
وی، در قسمت دیگری از مطالب خود به طرح سامانه یکپارچه پارک خودرو (سی پی) در شیراز پرداخت و گفت: تا کنون هفت نشست در کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر شیراز در مورد تعیین تکلیف وضعیت سی پی تشکیل و اشکالات جدی به قرار داد اولیه این طرح وارد شده و همچنین این شرکت مطالبات شهرداری شیراز را نیز پرداخت نکرده است.
رئیس کمیسیون برنامه،بودجه و حقوقی شورای شهر شیراز افزود: جمع بندی این نشست ها این بوده که اصلاحیه ای در قرارداد اولیه سی پی ایجاد شود و اگر این کار امکان پذیر نیست، فسخ این قرارداد در دستور کار قرار گیرد.
وی ادامه داد: اصل این موضوع که شهرداری ها می توانند از پارکینگ حاشیه خیابان استفاده کنند مساله ای قانونی است اما طرح سامانه یکپارچه پارک خودرو (سی پی) در شیراز اصول اولیه را رعایت نکرده و هر جا خواسته این طرح را توسعه داده که این کار نارضایتی شهروندان را در پی داشته است.
۹۸۷۳ /۶۱۱۸

این مطلب را هم ببینید
وزیر آموزش و پرورش وارد شیراز شد

منبع

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب