مدیرکل امور روستایی استانداری فارس عنوان کرد:واگذاری امور مردم به مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب
یکشنبه 20 ژانویه 2019 2 سال قبل

مدیرکل امور روستایی استانداری فارس عنوان کرد:واگذاری امور مردم به مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب

[ad_1] به گفته مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس واگذاری اداره امور مردم به مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود. سید کمال پاکفطرت در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث واگذاری اداره امور مردم به مردم در دستور کار نظام قرار گرفت […]

[ad_1]

به گفته مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس واگذاری اداره امور مردم به مردم از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران به شمار می‌رود.

سید کمال پاکفطرت در گفت‌وگو با ایسنا منطقه فارس، بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، بحث واگذاری اداره امور مردم به مردم در دستور کار نظام قرار گرفت و با تصویب و اجرایی شدن قانون شوراهای اسلامی و برگزاری پنج دوره انتخابات شوراهای اسلامی، نمایندگان مردم در روستاها توسط مردم مشخص شدند و پیگیری بسیاری از امور به آنها واگذار شد.

وی افزود: هم‌اینک بیش از هفت هزار نفر به عنوان اعضای شوراهای اسلامی روستاهای فارس در تصمیم گیری‌ها و پیگیری امور روستاییان مشارکت دارند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس ادامه داد: دو هزار و ۱۱۱ روستای استان دارای نهاد دهیاری است که همانند شهرداری‌ها وظیفه بهسازی محیط روستاها، جمع‌آوری و دفن بهداشتی پسماند، کنترل ساخت و سازها و مسائل بهداشتی روستاها و ایجاد بوستان و ارائه دیگر خدمات به روستاییان را به عهده دارند.

پاکفطرت خاطرنشان کرد: سال گذشته معابر بیش از ۲۹۷ روستای استان به میزان ۴۸۷ هزار متر مربع با استفاده از سهمیه قیر اختصاص یافته در قانون بودجه توسط دهیاری‌ها آسفالت شد.

وی با بیان اینکه پس از پیروزی انقلاب، خدمات رسانی به مناطق محروم و روستاها به عنوان یک اولویت در دستور کار مسئولان قرار گرفت و اقدامات ارزنده‌ای نیز در بخش‌های مختلف انجام شد،‌ عنوان کرد: از جمله در حوزه راه روستایی، تا قبل از انقلاب تقریبا هیچ‌یک از روستاهای استان از راه ارتباطی آسفالته برخوردار نبودند اما هم‌اینک استان از ۱۱ هزار و ۶۰۰ کیلومتر راه روستایی آسفالته برخوردار است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس اظهار کرد: در زمینه تامین آب آشامیدنی نیز تعداد روستاهای برخوردار از آب آشامیدنی سالم و بهره‌مند از لوله کشی آب در هر شهرستان به پنج روستا هم نمی‌رسید اما هم‌اینک بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ روستای فارس زیر پوشش آبفا روستایی استان از خدمات دولت در این زمینه بهره‌مند می‌شوند.

پاکفطرت طول شبکه‌های انتقال آب و شبکه‌های داخلی روستاهای استان را بالغ بر ۱۹ هزار کیلومتر اعلام کرد و افزود: در زمینه برق رسانی نیز قبل از انقلاب تقریبا هیچ‌یک از روستاهای استان دارای برق نبودند اما هم اینک تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان برق دار شده‌اند.

وی اظهار کرد:‌در حوزه بهداشت و درمان نیز قبل از پیروزی انقلاب، روستاهای استان فاقد پزشک مستقر بودند و روستاییان مجبور بودند برای دریافت کوچکترین خدمات درمانی به شهرها مراجعه کنند اما هم‌اینک ۹۵۰ خانه بهداشت در مناطق روستایی استان احداث شده و بیش از ۴۰۰ پزشک خانواده و تعداد قابل توجهی بهیار نیز در این مراکز مشغول خدمات رسانی به روستاییان هستند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس خاطرنشان کرد: در زمینه گازرسانی به روستاهای استان نیز طی سال‌های اخیر شاهد جهش قابل توجهی بوده‌ایم به طوری که در حال حاضر یکهزار و ۶۲۶ روستای استان دارای گاز هستند.

پاکفطرت ادامه داد: در دهه فجر امسال نیز شاهده بهره‌برداری از عملیات گازرسانی به حدود ۱۰۰ روستای دیگر استان خواهیم بود.

وی یادآور شد: در بحث مقاوم سازی مسکن روستایی و بهره‌مندی روستاییان از مسکن مناسب نیز پس از پیروزی انقلاب اقدامات قابل توجهی در روستاهای استان انجام شد به طوری که طی سال‌های اخیر ۶۳ هزار و ۸۰۰ واحد مسکونی روستایی آسیب دیده در حوادث مختلف با کمک دولت بازسازی شد و بیش از ۱۴۴ هزار واحد نیز با اختصاص تسهیلات کم بهره مقاوم سازی و نوسازی شدند.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
کشف 138 كيلو موادمخدر از 2 خودرو در شیراز

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب