رفتارهای قرآنی را در بین مخاطبان نهادینه کنید
چهارشنبه 16 ژانویه 2019 2 سال قبل

رفتارهای قرآنی را در بین مخاطبان نهادینه کنید

[ad_1] شیراز- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: جامعه هنوز نتوانسته رفتارهای قرآنی را در بین مخاطبان نهادینه کند. به گزارش خبرنگار مهر، جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کانون فارس ظهر چهارشنبه با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از […]

[ad_1]

شیراز- دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فارس گفت: جامعه هنوز نتوانسته رفتارهای قرآنی را در بین مخاطبان نهادینه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، جلسه هم‌اندیشی اعضای شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کانون فارس ظهر چهارشنبه با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس در اداره کل کانون فارس برگزار شد.

در این جلسه مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس با ارائه گزارشی از فعالیت‌های کانون تنوع در محیط‌های یادگیری را یکی از اصول مؤثر در آموزش عنوان کرد و با توجه به این شاخص کانون را یکی از مراکز مؤثر و ارزشمند در امر آموزش دانست.

زهرا افتخاری گفت: کودکان دارای فطرت پاک و تربیت‌پذیر هستند و از این جهت کانون تلاش کرده تا با آگاهی‌بخشی، معروفات را در قالب آموزش غیرمستقیم و مهارت‌های زندگی با شعار خوب زندگی کردن تمرین می‌خواهد، ارتباط با دیگران، مهارت حل مسئله، تقویت تفکر انتقادی در قالب‌های فرهنگی هنری و ادبی به کودکان و نوجوانان بیاموزد.

وی توجه به توانمندی‌های نسل آینده‌ساز را ضروری دانست و گفت: داشتن انتظار بیش از اندازه و بیش از توان کودک و نوجوان آسیب است و با دقت به همین موضوع آموزش‌های کانون در قالب‌های آموزشی باورپذیر و موردپسند مخاطب همچون معرفی شخصیت‌ها به الگوسازی منجر می‌شود. مدیر کل کانون فارس در پایان گفت: به هر میزان که بر روی کودک و نوجوان سرمایه‌گذاری فرهنگی کنیم به همان میزان از هزینه برای نهی از منکر در جوانی کاسته‌ایم.

سلیمان مهدوی، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس نیز با اشاره به سوره لقمان، فرایضی که لقمان به فرزندش می‌گوید را برشمرد و گفت این فرائض از جمله برپا داشتن نماز، نهی از کارهای بد و امر به امور نیک، دوری از تکبر و میانه‌روی را باید در کانون پرورش فکری به کودکان آموخت و در آن‌ها نهادینه کرد.

این مطلب را هم ببینید
ویژه برنامه‌های نوروزی در حرم مطهر شاهچراغ(ع)

به گفته وی علیرغم وجود ساختارهای فرهنگی مختلف، جامعه هنوز نتوانسته رفتارهای قرآنی را در بین مخاطبان نهادینه کند.

مهدوی کانون را اساس، پایه و جایگاه تربیت دانست که با برنامه‌ریزی کلان می‌تواند به پرورش کودکان و نوجوانان مسئولیت‌پذیر و پای‌بند به ارزش‌ها و اعتقادات کمک کند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس افزود: کانون پرورش فکری فارس در بحث تولیدات فرهنگی و اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان به طور جدی فعالیت کند و در صورت مواجهه با مسائل فرهنگی و هنری مرتبط با حوزه کودکان که خلاف شئونات اسلامی است، پیگیری و با منکر مقابله کند.

در این نشست، مهدوی احکام رییس و دبیر شورای امر به معروف ونهی از منکر اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس را اهدا کرد. بر این اساس زهرا افتخاری، مدیر کل کانون فارس به عنوان رییس شورای امر به معروف و اعظم موسوی، کارشناس روابط عمومی این اداره کل به عنوان دبیر شورا احکام خود را دریافت کردند.  در بخشی از متن این حکم خطاب به مدیر کل کانون فارس آمده است:

نظر به اهمیت فریضه امر به معروف و نهی از منکر و استناد بر ماده ۵ دستورالعمل اجرایی قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر، همچنین شایستگی، تعهد و تخصص، سرکار عالی به عنوان رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان فارس به مدت ۲ سال منصوب می‌شوید. به موجب این حکم و با توجه به مواد دستورالعمل اجرایی قانون فوق‌الذکر، نسبت به اجرای مصوبات شورا و برنامه‌های ابلاغی ستاد امر به معروف و نهی از منکر واحیاء، اجرا و ترویج فریضتین، بخصوص ترویج تذکر لسانی و کتبی، فعال نمودن شورای امر به معروف و نهی از منکر، استخراج معروفات متروکه و منکرات رایج و برطرف کردن آن با برنامه‌ریزی مصوب شورای آن دستگاه اقدام لازم را به عمل آورید.

این مطلب را هم ببینید
رانت نفت انگیزه رقابت و تولید را در برخی صنایع از بین برد

سلیمان مهدوی

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان فارس

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب