اجرای طرح آبخیزداری در ۶ هزار نقطه از کشور
یکشنبه 20 ژانویه 2019 2 سال قبل

اجرای طرح آبخیزداری در ۶ هزار نقطه از کشور

[ad_1] طرح‌های آبخیزداری در ۶ هزار نقطه کشور در حال اجراست. به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ابوالقاسم حسین پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری در ۶ هزار نقطه کشور گفت: این طرح‌ها می‌تواند ۷۴۰ میلیون متر مکعب از حجم ریزش‌های جوی […]

[ad_1]

طرح‌های آبخیزداری در ۶ هزار نقطه کشور در حال اجراست.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شیراز، ابوالقاسم حسین پور مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به اجرای طرح‌های آبخیزداری در ۶ هزار نقطه کشور گفت: این طرح‌ها می‌تواند ۷۴۰ میلیون متر مکعب از حجم ریزش‌های جوی را کنترل یا از تبخیر آب‌ها جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکار‌های کاهش خطر پذیری سیل در کشور، اجرای طرح‌های آبخیز و آبخوان‌داری است، افزود: طرح‌های آبخیزداری از بالادست حوزه‌های آبخیز که عرصه ایجاد سیل هستند آب را مدیریت و کنترل می‌کنند.

حسین پور تصریح کرد: برای مقابله با وقوع سیل نباید فقط به فکر مقابله و مواجهه با آن در پایین دست و در کنار مراکز جمعیتی، شهر‌ها و روستاها، تاسیسات زیربنایی و اراضی کشاورزی باشیم بلکه باید در سطوح حوزه‌های آبخیز، آب را مدیریت کنیم.

مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: در حال حاضر سه طرح آبخیزداری در روستای موردک، تشک و گچبرو در بخش مرکزی جهرم، طرح گل بانو در شهر خفر و بغل سیاه در بخش خفر این شهرستان در استان فارس در حال اجراست.

حسین پور ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها، از محل صندوق توسعه ملی حدود ۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
انتهای پیام/ت

صحبت‌های مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوان‌داری سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در خصوص اجرای طرح آبخیزداری

[ad_2]

Source link

این مطلب را هم ببینید
ترافیک در برخی محور‌های فارس سنگین است/ رانندگان حتما با زنجیر چرخ مسافرت کنند
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب