تست آنفلوانزای مرغی پرندگان شکاری تلف شده درسروستان منفی است
پنج‌شنبه 1 نوامبر 2018 2 سال قبل

تست آنفلوانزای مرغی پرندگان شکاری تلف شده درسروستان منفی است

[ad_1] ایرنا  نوشت:مدیرکل دامپزشکی استان فارس گفت: آزمایش های انجام شده مشخص کرد که علت تلف شدن عقاب ها و سارگپه های تلف شده در شهرستان سروستان بیماری آنفلوانزای مرغی نبوده است. یعقوب مهندس افزود: در حال حاضر آزمایش های سم شناسی برای پی بردن به علت دقیق تلف شدن این پرندگان در آزمایشگاه های […]

[ad_1]

ایرنا  نوشت:مدیرکل دامپزشکی استان فارس گفت: آزمایش های انجام شده مشخص کرد که علت تلف شدن عقاب ها و سارگپه های تلف شده در شهرستان سروستان بیماری آنفلوانزای مرغی نبوده است.

یعقوب مهندس افزود: در حال حاضر آزمایش های سم شناسی برای پی بردن به علت دقیق تلف شدن این پرندگان در آزمایشگاه های مشهد و تهران در حال انجام است که علت مسمومیت این پرندگان مشخص شود. 
وی ادامه داد: علت دقیق تلف شدن این پرندگان در روزهای آینده و در پی تشخیص نهایی اطلاع رسانی خواهد شد. 
27 پرنده شکاری (سارگپه) و عقاب صحرایی سه شنبه ۹ آبان ۹۷ تلف شدند که گان های اولیه حاکی از مسموم شدن این پرندگان به دلیل تغذیه از لاشه مرغ های رها شده در نزدیکی یکی از روستاهای اطراف شهرستان سروستان بود. 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس در این خصوص گفت:دوشنبه شب (هفتم آبان) تعدادی لاشه مرغ مشکوک به مسمومیت در نزدیکی یکی از روستاهای اطراف شهرستان سروستان رها شده بود و پرندگان شکاری زیادی از جمله سارگپه و عقاب های صحرایی از آنها تغذیه کردند. 
سعید محمودی افزود: ۳۵ قطعه از این پرندگان هشتم آبان دچار مسمومیت شدند و تا کنون ۲۷ قطعه از آنها تلف شده اند اما با تلاش های ماموران محیط زیست، پنج پرنده احیا و در طبیعت رها شدند و سه پرنده دیگر نیز در حال تیمار هستند. 
**مرغدار سروستانی بازداشت شد 
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان فارس چهارشنبه ۱۰ آبان به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از مرغداران شهرستان سروستان که احتمال می رود مرغ های آلوده و مسموم را به صورت غیر اصولی اطراف یکی از روستاهای این شهرستان ریخته و این مرغ ها عامل مسمومیت پرندگان شکاری بوده اند، بازداشت شد. 
محمودی اظهار داشت: پرونده قضایی با شکایت محیط زیست در این زمینه تشکیل شده و فرد مورد نظر اکنون در بازداشت است و تحقیقات اولیه از وی آغاز شده است. 
وی اضافه کرد: ما منتظر نظر رسمی و کارشناسی دامپزشکی استان فارس درباره نوع سم و علت مسمومیت پرندگان شکاری هستیم، این موضوع باید روشن شود که آیا مرغ ها ابتدا مسموم بوده اند یا بعدا توسط افراد دیگری به سم آغشته شده اند. 
سروستان در ۸۰ کیلومتری شرق شیراز است. 
46

کد خبر ۸۲۱۳۵۲

[ad_2]

Source link

این مطلب را هم ببینید
شناسایی ۷۸۲۰ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور/ فوت ۳۸۶ بیمار دیگر
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب