جوان شیرازی محکوم به قصاص مورد بخشش قرار گرفت
یکشنبه 20 ژانویه 2019 2 سال قبل

جوان شیرازی محکوم به قصاص مورد بخشش قرار گرفت

[ad_1] با گذشت اولیای دم سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ با کمک اعضا و کارکنان شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی فارس رقم خورد. – اخبار استانها – به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی اظهار داشت: در […]

[ad_1]

با گذشت اولیای دم سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال ۹۷ با کمک اعضا و کارکنان شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی فارس رقم خورد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عبدالمهدی موسوی اظهار داشت: در جریان یک  نزاع و ایراد ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد در سال ۹۳ در شیراز جوانی به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه خود اقرار و بازداشت شد و در نهایت مقدمات اجرای حکم قصاص فراهم شد.

معاون قضایی رئیس کل و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس افزود: با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه ۷۶ ویژه صلح و سازش استانی  پس از برگزاری ۱۸ جلسه مصالحه با خانواده مقتول و صحبت با اولیاء دم  رضایت شکات حاصل  و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و رضایت خود را اعلام و متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند.

خوزستان| رهایی ۵ نفر از محکومان به قصاص از پای چوبه دار در شوشتر
ایلام| قاتل در چند قدمی قصاص مورد بخشش قرار گرفت
احکام قصاص و اعدام، مجازات قاتل ملیکای ۵ ساله صادر شد

وی از صبر و متانت اعضای شورا در جلسه‌های مکرر و حضور در منزل خانواده مقتول و استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین محلی تقدیر کرد و گفت: رسالت اصلی نهاد شورای حل اختلاف دستیابی به صلح وسازش و اصلی‌ترین نقطه هدف‌گذاری آن سوق دادن پرونده‌ها به محبت و دوستی و برادری بین مومنین است که این امر نیازمند تدبیر همه اعضا و کارکنان و همکاران ساعی ما در شوراهای حل اختلاف استان است.

این مطلب را هم ببینید
آیین بزرگ عصر خاطره انقلاب اسلامی در شیراز برگزار شد

موسوی خاطرنشان کرد: آن چه که امروز کیمیای گم شده بشریت در دنیای به ظاهر متمدن امروز است گذشت، عفو و محبت است که چنانچه انسان‌ها در مواجهه با یکدیگر این رفتار را داشته باشند، قطعا با مشکلاتی که امنیت، آسایش و آرامش همنوعان را به خطر بیندازد، مواجه نمی‌شوند. 

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس بیان کرد: این مورد سی و دومین پرونده قتل محکوم به قصاص است که از ابتدای امسال تاکنون در استان فارس  با رضایت اولیاء دم به مصالحه ختم شده است. 

انتهای پیام/ح

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب