مديركل آموزش و پرورش فارس مطرح کرد:
کمبود ٩ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده در فارس
پنج‌شنبه 17 ژانویه 2019 2 سال قبل

مديركل آموزش و پرورش فارس مطرح کرد: کمبود ٩ هزار معلم برای سال تحصیلی آینده در فارس

[ad_1] به گفته مديركل آموزش و پرورش فارس در سال تحصيلي ٩٨-٩٩ استان فارس با كمبود ٩ هزار و ٥٥٤ نفر نيروي آموزشي مواجه خواهد شد. به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي عسكر نجفي پنج‌شنبه ٢٧ دي در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به اینکه ٥٧ هزار و ٩٧١ نيروي آموزشي […]

[ad_1]

به گفته مديركل آموزش و پرورش فارس در سال تحصيلي ٩٨-٩٩ استان فارس با كمبود ٩ هزار و ٥٥٤ نفر نيروي آموزشي مواجه خواهد شد.

به گزارش ايسنا منطقه فارس، علي عسكر نجفي پنج‌شنبه ٢٧ دي در جلسه شوراي آموزش و پرورش استان فارس با اشاره به اینکه ٥٧ هزار و ٩٧١ نيروي آموزشي در سال تحصيلي ٩٧-٩٨ در فارس فعال بوده‌اند، خاطرنشان كرد: براي سال تحصيلي آينده با احتساب بازنشستگان با كمبود نيروي آموزشي مواجه خواهيم شد.

وي به وجود ٩هزا و ٣١١واحد آموزشي در فارس اشاره و عنوان كرد كه دو هزار و ٩٤٢ مدرسه غير دولتي و مابقي دولتي هستند.

مديركل آموزش و پرورش فارس با تصريح بر اينكه در برنامه ششم توسعه كشور پيش بيني‌شده كه ١٥ درصد از مدارس استان‌ها در پايان اين برنامه غير دولتي باشند، افزود: در استان فارس تقريبا به اين درصد در سال‌هاي مياني اين برنامه رسيده‌ايم.

نجفي همچنين تعداد كلاس‌هاي درسي فعال استان را ٤٢ هزار كلاس اعلام كرد و گفت: از اين تعداد ٣٢ هزار كلاس  دولتي است كه از ميان دولتي‌ها ١٣ هزار كلاس روستايي و ١٩ هزار كلاس آن شهري است.

وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن تشريح وضعيت تجهيزات مدارس فني‌وحرفه‌اي آموزش و پرورش فارس خاطرنشان كرد: هم‌اينك ٣٨ درصد از دانش آموزان فارسي در مدارس فني‌وحرفه‌اي مشغول تحصيل هستند كه به اعتبار ١٣ ميليارد توماني براي خريد تجهيزات اين مدارس نيازمنديم .

مديركل آموزش و پرورش فارس همچنين تصريح كرد: يكهزار و ٨٠٠ فضاي آموزشي فارس نيازمند تخريب و بازسازي هستند.

نجفي همچنين با بيان اينكه بخش عمده‌اي از جلسه قبل شوراي آموزش و پرورش استان به معرفي سند بنيادين آموزش و پرورش اختصاص پيدا كرد، گفت: فرهنگ سازي و آشناسازي همه عوامل فرهنگي با اين سند آغاز شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه فارس پيشگام راه‌اندازي دبيرخانه سند تحول بنيادين آموزش و پرورش کشور بوده است، خاطرنشان كرد: تاكنون بيش از ٤٠٠ مصوبه در شوراي آموزش و پرورش فارس به تصويب رسيده است.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
نکوداشت استاد مهندسی مکانیک در شیراز

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب