معاون علوم پزشکی شیراز:
اطلاعات سلامت از مبادی رسمی کسب شود/
واکنش ید در محیط اسیدی دال بر غیربهداشتی بودن نمک نیست
جمعه 18 ژانویه 2019 2 سال قبل

معاون علوم پزشکی شیراز: اطلاعات سلامت از مبادی رسمی کسب شود/ واکنش ید در محیط اسیدی دال بر غیربهداشتی بودن نمک نیست

[ad_1] معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واکنش به انتشار کلیپی در خصوص آلودگی نمک یددار و ترغیب مردم به مصرف نمک دریا، تاکید کرد که شهروندان اطلاعات سلامت را تنها از مبادی رسمی و قانون دریافت کنند. به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدجواد خشنود جمعه ۲۸ دیماه در جمع خبرنگاران و […]

[ad_1]

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در واکنش به انتشار کلیپی در خصوص آلودگی نمک یددار و ترغیب مردم به مصرف نمک دریا، تاکید کرد که شهروندان اطلاعات سلامت را تنها از مبادی رسمی و قانون دریافت کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، محمدجواد خشنود جمعه ۲۸ دیماه در جمع خبرنگاران و گفت: غنی‌سازی نمک خوراکی با ید، یک دستورالعمل بین‌المللی بوده و توسط سازمان بهداشت جهانی ابلاغ شده است.

وی تاکید کرد که تمام نمک‌های فاقد مجوز وزارت بهداشت و علامت استاندارد، دارای ناخالصی و فاقد ید بوده و برای مصرف کننده نه تنها مفید نیست بلکه زیان‌آور است.

خشنود با تاکید براینکه واحدهای تولیدکننده تحت نظارت وزارت بهداشت، سیاست سلامت محوری را دنبال کرده‌اند، گفت: متاسفانه، تبلیغات بی اساس و غیرعلمی علیه مصرف نمک ید دار و تشویق به مصرف نمک دریا، باعث به خطر افتادن سلامتی مردم می شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز ادامه داد: نمک های خوراکی که در کشور در مراکز تولیدی مجاز تولید و بسته بندی می شود، تحت نظام پایش و کنترل کیفیت، از سوی سازمان غذا و دارو و معاونت غذا و دارو دانشگاه های علوم پزشکی نظارت می شوند.

خشنود گفت: در استان فارس نیز نمک های خوراکی در سطح تولید و عرضه در آزمایشگاه کنترل فرآورده های غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز مورد بررسی و کنترل کیفیت قرار می گیرند و میزان ید، درجه خلوص و فلزات سمی مانند سرب، کادمیم و آرسنیک آنها اندازه گیری می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اشاره به کلیپ منتشر شده در فضای مجازی و واکنش شیمیایی نمک یددار، تصریح کرد: در علم شیمی، ماده ید در محیط اسیدی واکنش نشان داده و منجر به تولید رنگ آبی می‌شود.

او گفت: وقتی که یک محیط به واسطه وجود آب نارنج که محتوی اسید است، با نشاسته موجود در سیب‌زمین که برای پخت آبگوشت یا خورش استفاده می‌شود، مخطول شود، قائدتا آبی رنگ خواهد شد؛ این واکنش دلالت بر کیفیت نمک است و تهدیدی برای سلامت انسان نیست.

خشنود تصریح کرد: مشاهده نشده واکنش در محلول آبگوشت و نارنج و نمک دریایی، نشانه سالم بودن این ماده غذایی نیست.

این استاد دانشگاه تاکید کرد که مردم بدون توجه به شایعه‌ها و باورهای غلط و ادعاهای افراد سودجو، نباید نمک غیربهداشتی و فله را جایگزین نمک یددار تصفیه شده کنند.

به گزارش ایسنا منطقه فارس، چندی پیش کلیپی در فضای مجازی منتشر شده که طی آن افرادی اقدام به اضافه کرده نمک تصفیه شده و نمک دریایی غیربهداشتی به آبگوشت محتوی آب نارنج فراوان کرده و واکنش شیمیایی ید را نشان غیرمرغوب بودن نمک تصفیه شده و بهداشتی اعلام کردند.

انتهای پیام

این مطلب را هم ببینید
راه اندازی موسسه خیریه مراقبت متعالي در منزل

[ad_2]

Source link

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب