باران هم دردی از تالاب‌های فارس دوا نکرد
شنبه 19 ژانویه 2019 2 سال قبل

باران هم دردی از تالاب‌های فارس دوا نکرد

[ad_1] به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز فارس، معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: دریاچه‌های پریشان، کافتر در حال حاضر کاملا خشک هستند و تالاب‌های بختگان، ارژن و طشک در حد بسیار کمی آبگیری شده است.مرادی افزود: تالاب مهارلو هم به واسطه بارش‌های فصل پاییز و دی ماه و جاری شدن روان آب‌ها […]

[ad_1]

باران هم دردی از تالاب‌های فارس دوا نکردبه گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز فارس، معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: دریاچه‌های پریشان، کافتر در حال حاضر کاملا خشک هستند و تالاب‌های بختگان، ارژن و طشک در حد بسیار کمی آبگیری شده است.
مرادی افزود: تالاب مهارلو هم به واسطه بارش‌های فصل پاییز و دی ماه و جاری شدن روان آب‌ها کمی آبگیری شده است.
وی تصریح کرد: بهره برداری نامعقول، تغییر و تبدیل کاربری زمین‌های تالاب ها، سد سازی، کم آبی، خشکسالی و اجرای طرح‌های عمرانی در حوضه‌های آبخیز تالاب‌ها از مواردی است که به حیات تالاب‌ها آسیب رسانده است.
معاون فنی حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: با توجه به اینکه این تالاب‌ها در دراز مدت خشک شده اند احیای آن‌ها نیازمند چندین‌ تر سالی است.
بختگان، طشک، پریشان، کافتر، ارژن و مهارلو از مهم‌ترین تالاب‌های استان فارس است که زمانی زیستگاه زمستانه پرندگانی مانند فلامینگو، درنا و مرغابی بودند که از روسیه و دشت‌های سیبری به ایران مهاجرت می‌کردند.
میانگین بارندگی سال جاری تاکنون در استان ۱۰۸ و یک دهم میلی متر بوده که نسبت به میانگین بلندمدت ، کاهش ۱۳ درصدی را نشان می دهد .

[ad_2]

Source link

این مطلب را هم ببینید
کرونا همچنان در اوج / ۵۰۳۹ ابتلا و ۳۲۲ فوتی جدید در کشور
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب