بیش از ۴ میلیون ? و ۴۰۰ هزار نفر از اماکن تاریخی- فرهنگی استان فارس بازدید کردند
یکشنبه 20 ژانویه 2019 2 سال قبل

بیش از ۴ میلیون ? و ۴۰۰ هزار نفر از اماکن تاریخی- فرهنگی استان فارس بازدید کردند

[ad_1] مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره آمار بازدید از اماکن گردشگری از ابتدای سال تاکنون گفت: بیش از ۴ میلیون  و ۴۰۰ هزار نفر از اماکن تاریخی- فرهنگی استان فارس بازدید کردند. – اخبار استانها – به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل […]

[ad_1]

مدیرکل میراث فرهنگی استان فارس با اشاره آمار بازدید از اماکن گردشگری از ابتدای سال تاکنون گفت: بیش از ۴ میلیون  و ۴۰۰ هزار نفر از اماکن تاریخی- فرهنگی استان فارس بازدید کردند.

– اخبار استانها –

به گزارش سایت شیرازنیوز به نقل از تسنیم از شیراز، به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر استان با موضوع  نوروز ۹۸ برگزار شد. 

مصیب امیری، مدیر کل میراث فرهنگی فارس در ابتدای جلسه آماری از  میزان بازدید گردشگران از اماکن تاریخی- فرهنگی فارس، ارائه داد  و  اظهار داشت: از ابتدای سال تاکنون تعداد ۴ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۸۹۷  گردشگر داخلی و خارجی از اماکن تاریخی- فرهنگی فارس تحت پوشش این اداره  بازدید کردند.

وی بیان کرد: در نوروز ۹۶ ، یک میلیون و ۵۵۰ هزار بازدید و نوروز ۹۷،  یک میلیون ۸۶۰  هزار بازدید از این اماکن صورت گرفته است که رشد ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد.

امیری همچنین به ظرفیت اقامتی استان اشاره کرد و افزود: ظرفیت اقامتی استان در سال ۹۶، تعداد  16 هزار و ۷۷۶ تخت بود که امسال با توجه به افتتاح چند پروژه گردشگری این ظرفیت به ۱۹ هزار و ۵۶ تخت رسیده است و با اضافه شدن این 2 هزار و ۲۸۰ تخت، این ظرفیت در استان ۱۴ درصد رشد داشته است.

گرگان| مونسان: حدود ۶ میلیون گردشگر از ایران بازدید کردند
شیراز| آرامگاه حافظ در صدر اماکن گردشگری استان فارس قرار گرفت
شیراز| افزایش ۲۳ درصدی اقامت در استان فارس؛ آرامگاه حافظ در صدر بازدیدهای نوروزی قرار دارد

مدیرکل میراث فرهنگی فارس ضمن تبیین و بررسی وظایف کمیته‌های ده گانه ستاد خدمات سفر فارس، خواستار ارائه پیشنهادات و راهکارهای اعضا  در جهت اصلاح ساختار، رفع نقاط ضعف و ارتقا ستاد استان  توسط  روسا و اعضای کمیته‌ها شد.

این مطلب را هم ببینید
برگزاری ۴۰ برنامه به مناسبت روز بزرگداشت شهدا در فارس

معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس نیز در پایان جلسه  با تاکید بر توسعه هماهنگی و همکاری کمیته‌های ستاد در نوروز ۹۸ تصریح کرد:  استان فارس علاوه بر مقصد سفر برای گردشگران داخلی و خارجی، معبر عبور مسافران به دیگر استان‌های جنوبی کشور نیز هست و با برنامه‌ریزی کارشناسی می‌توان از فرصت نوروزی و انتفاع اقتصادی استان استفاده کرد.

فروزانی عنوان کرد: باید با اضافه کردن مقاصد  و محورهای جدید  و توزیع زمانی و مکانی، در جهت ایمنی و کیفی‌سازی سفرها تلاش کرد.

وی بر لزوم برگزاری برنامه‌های فرهنگی متناسب با فضای نوروز و در شان سومین حرم اهل بیت (ع) اشاره کرد و گفت: متولیان اجرای این برنامه‌ها، ضمن استفاده بیشتر از ابزارهای تبلیغاتی الکترونیکی و فضای اطلاع‌رسانی مجازی فضای نشاط را برای همشهریان و مسافران نوروزی فراهم کنند.

معاون گردشگری استانداری فارس در زمینه اسکان مسافران نیز خاطرنشان کرد: بایستی در ایامی مانند نوروز، شرایط برای بهره‌برداری اقتصادی سرمایه‌گذارن ایجاد زیرساخت‌های گردشگری استان به وجود آید.

انتهای پیام/ ت

[ad_2]

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.
کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

آخرین اخبار

پربازدید

    Sorry, no posts matched your criteria.

نت افراز تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب